Українця з судна Greenpeace звільнили під заставу

Копирайт изображения Reuters
Image caption Українець може незабаром вийти на свободу

У четвер російський суд звільнив під заставу в 2 млн рублів (62,5 тисяч доларів) українця Руслана Якушева, який працював коком на судні Arctic Sunrise.

Про це повідомило Міністерство закордонних справ України.

За словами речника МЗС, відразу ж після внесення цієї суми українця випустять на волю.

Разом із Якушевим запобіжний захід змінили ще двом британцям.

Таким чином, суд у Санкт-Петербурзі звільнив уже двадцяти трьох із тридцяти членів екіпажу "грінпісівського" судна, яке Росія затримала в Арктиці після того, як активісти спробували провести акцію протесту біля платформи "Газпрому".

Спершу команду звинувачували в піратстві, але згодом перекваліфікували справу на "хуліганство".

"Тебе перестають сприймати як людину"

Вранці з тюрми вже вийшли троє росіян, зокрема фотограф Денис Синяков.

В інтерв'ю журналістам він визнав, що в тюрмі було страшно.

"Страшно, що, коли ти потрапляєш у в'язницю, тебе перестають сприймати як людину. Ти стаєш ніким, сірою мишею, у тебе немає жодних прав. ... А найжахливіше, що ти не можеш захищати себе, бо всі документи вилучено. ... Добре, що тут є величезна підтримка і адвокати, але як захищають себе люди, у якої немає такої підтримки, - абсолютно незрозуміло. Ось що страшно", - сказав Синяков.

Українська влада неодноразово піднімала питання про звільнення Якушева перед російською стороною, підкреслюючи, що він був лише найманим працівником і не брав участі в акції екологів.

Але представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін на початку листопада заявляв, що "кухарі і журналісти" самі винні в тривалому затриманні, бо відмовилися давати свідчення.

"Якби на початковому етапі розслідування фотограф або кухар просто почали свідчити, наприклад, що я сидів біля свого котла і варив російський борщ для наших зарубіжних гостей, тоді все було б зрозуміло", - сказав Маркін.

"А оскільки свідчень ніхто не давав, слідчим довелося самим розбиратися, брали кухар або фотограф участь у захопленні платформи чи не брали", - додав він.