Янукович пояснює свої дії економікою і обіцяє виконати волю народу

Віктор Янукович Копирайт изображения AFP
Image caption Звернення президента з'явилося перед застосуванням сили проти учасників Євромайдану

Президент Віктор Янукович назвав найбільшою перешкодою на шляху євроінтеграції України економічні проблеми, однак заявив, що не бачить альтернативи європейському шляху розвитку.

Про це сказано в зверненні президента до українського народу, яке оприлюднено на його офіційному веб-сайті.

"Ми багато пройшли, і ще чимало нам пройти треба. Найскладніше на цьому шляху були, є й завжди будуть - економічні проблеми", - сказано в зверненні.

Янукович підкреслив, що саме це штовхає його до прийняття непростих рішень, через які він ризикує бути незрозумілим.

Президент пообіцяв дати відповідь на всі запитання найближчим часом у "широкому інтерв'ю на телебаченні".

Європейська мрія

Президент у зверненні, що за тоном звучить як спроби власного виправдання, стверджує, що завжди керуватиметься волею громадян України.

"Я ніколи не зроблю жодного кроку на шкоду Україні і народові. Воля громадян України була, є і буде вирішальною для кожного мого рішення. Я хочу, щоб люди знали це", - стверджує президент.

"У нас ніхто не вкраде мрію про Україну рівних можливостей, про європейську Україну. Так само як ніхто не зіштовхне нас з праведної дороги, що веде до цієї мрії", - сказано в зверненні Віктора Януковича.

Саме теза про те, що в українців "вкрали мрію про Україну у Європі, підштовхнула сотні тисяч прихильників євроінтеграції до масових акцій протесту на вулицях українських міст.

Звернення президента оприлюднено незавдого до того, як в околицях Європейської площі спалахнули сутички між загонами "Беркута" і демонстрантами.

Повідомляють про застосування сльозогінного газу і шумових гранат. Кореспондент ВВС Україна повідомив про "дуже велику кількість міліції".

Двері - відкриті і відчинені

У понеділок президенти ЄС Герман ван Ромпей і Жозе Мануель Баррозу засудили економічний тиск Росії на Україну і заявили, що Угода про асоціацію - досі на столі.

Про те, що двері для України залишаються відкритими, заявив також комісар ЄС з питань розширення Штефан Фюле.

"Ми готові, і двері залишаються відкритими, - заявив Фюле. - В буквальному сенсі, крайній термін - ранок п'ятниці".

Заяви пролунали за три дні до відкриття вільнюського саміту Східного партнерства, де мало бути підписано Угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі.