Слово "тітушки" увійшло до Вікіпедії

Вадим Тітушко Копирайт изображения Sodel Vlad

Слово "тітушки" як загальна назва увійшло до "Вікіпедії" та онлайн-словника сучасної української мови та сленгу "Мислово ".

"Тітушки" — незаконні формування або бойові загони найманців-провокаторів спортивної статури, напівкримінальних елементів, гопників, які використовуються для залякування, побиття та розгону демонстрацій, для нападу на представників ЗМІ", - подає визначення цього слова "Вікіпедія".

Термін походить від прізвища спортсмена з Білої Церкви Вадима Тітушка, який 18 травня в Києві напав на журналістів Ольгу Сніцарчук та Влада Соделя.

Напад зафіксували фотокореспондентами, що і слугувало основним доказом його провини в суді. Вадима Тітушка засудили до позбавлення волі на три роки з відстрочкою виконання покарання на два роки.

У "Вікіпедії" зазначено, що "тітушки" зазвичай мають характерний зовнішній вигляд: молоді люди у спортивному одязі, які здебільшого закривають обличчя і відвертаються від камер.

"Вони розпочинають бійки з учасниками акцій протесту, домагаючись виведення масових заходів, незадоволених владою, за межі правового поля", - йдеться у статті вільної енциклопедії.

"Тітушки – то такі файні хлопці спортивної статури, які з’являються там, де починається надмірна громадянська активність, для того щоб заспокоїти активістів", - подає своє визначення цього терміну "Мислово".

Словник вказує, що термін вживається у множині, оскільки "тітушки" здатні діяти лише у групі.

"Вікіпедія" зазначає, що у період Євромайдану терміном "тітушки"позначали найманих провокаторів від Партії регіонів та співробітників силових структур у цивільному.

"Мислово" і "Вікіпедія" є онлайн-ресурсами, які наповнюють користувачі.