Петриківський розпис потрапив до списку ЮНЕСКО

Петриківський розпис

Петриківський розпис українського народного малярства внесено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Як повідомило державне агентство "Укрінформ", таке рішення було ухвалене під час 8-ї сесії Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, яка відбувається в столиці Азербайджану.

У роботі 8-ї сесії взяли участь 600 експертів з 95 країн світу.

У 2012 році Міністерство культури України визначило петриківський розпис об'єктом нематеріальної культурної спадщини України.

Петриківський розпис - українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка. Побутові речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття. Нині знаменита техніка малювання перетворилася на бренд.

Зокрема, створено логотип "Петриківка", щоб майстри селища могли доводити покупцям автентичність своєї продукції.

Image caption Прикрашені петриківським розписом вироби користуються в Україні популярністю

Цьогоріч ЮНЕСКО включила до списку Всесвітньої культурної спадщини дерев'яні церкви Карпатського регіону та Стародавнє місто Херсонес Таврійський.

Крім того, у майбутньому шанси бути включеними до списку Всесвітньої культурної спадщини також мають культурний ландшафт печерних міст "Кримської готії", історичне середовище столиці кримських ханів у місті Бахчисарай, історико-археологічний заповідник "Кам'яна Могила" у Запорізькій області та культурний ландшафт "Каньйон" у місті Кам'янець-Подільський.

Міністр культури України Леонід Новохатько наголосив, що петриківський розпис — це перший український об’єкт, який занесений до списку нематеріальної культурної спадщини людства, робота в цьому напрямку триватиме й надалі.

“На опрацювання міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО було подано загалом три об’єкти від України — петриківський розпис, косівську кераміку та Сорочинський ярмарок. Але на цій сесії було затверджено лише один об’єкт - петриківський розпис, який повністю відповідає критеріям ЮНЕСКО” — сказав міністр, якого цитує УНН.

Новини на цю ж тему