Акція під Межигір'ям закінчилася мирно

Копирайт изображения UNIAN

Акція під Межигір'ям закінчилася мирно і активісти повертаються до Києва.

Кореспондент ВВС Україна Святослав Хоменко повідомляє, що близько 40 людей пройшлися ходою до "Дзвонкової криниці", яка стоїть поруч із парканом резиденції Віктора Януковича.

Там провели невеликий мітинг і заспівали гімн України.

Організатор акції, громадська активістка Тетяна Чорновіл, яка раніше таємно проникала на територію Межигір'я, сказала: "Я тут була тричі і хочу ще вчетверте".

За її словами, головний підсумок акції - це те, що вдалося подолати страх.

Кореспондент ВВС Україна каже, що іти лісом у суцільній темряві було справді страшно. Вони бачили, як за деревами ховалися співробітники "Беркуту" в шоломах.

Коли вони вже поверталися до автомобілів, їх зустріли десь близько 30 "беркутівців" із щитами. Але загалом, за його словами, міліція поводилася коректно.

Заблоковані під'їзди

Кореспондент ВВС Україна каже, що всі повороти на Межигір'я були заблоковані машинами Державтоінспекції та подекуди - автомобілями "Беркуту".

Начальник прес-служби Головного управління МВС України у Київській області Микола Жукович заявив, що під'їзди до президентської резиденції блокують на виконання рішення суду, який заборонив проведення акцій у селі Нові Петрівці.

Громадянам запропонували пройти далі пішки, і частина їх на чолі з Тетяною Чорновіл так і зробили.

Друга група людей разом із нардепом від ВО "Свобода" Юрієм Бубликом відсунули убік автомобіль ДАЇ від одного з під'їздів до Межигір'я і спробували проїхати до резиденції. Але мікроавтобус "свободівців" заблокував "Беркут".

Організатори кажуть, що цей захід, участь у якому взяло близько 40 автомобілів, не був акцією протесту.

За словами художника Сергія Пояркова, автомобілісти перевіряли, як виконується рішення суду про заборону акцій протесту в селі Нові Петрівці.

А Тетяна Чорновіл заявила, що люди їдуть на прощу до Дзвонкової криниці, що стоїть зовсім близько до паркану президентської резиденції.