Харків підтримав Київ автопробігом

автопробіг із Харкова
Image caption Харків'яни вирушили на Євромайдан у Києві попри хуртовину

Учасники автопробігу Харків-Київ, які вирішили підтримати Євромайдан, дісталися до Києва без проблем.

Як повідомляє кореспондент ВВС Україна у Харкові Ганна Силаєва, колона автомобілістів, що рушили до Києва, формувалася у центрі Харкова ввечері суботи. При цьому пасажирів, які бажають потрапити на Народне віче у Києві більше, ніж місць в авто.

"Я ще не знаю, кого повезу. Напевно, порожнім не поїду, хтось підсяде", - киває на Mitsubishi Pajero Ігор Іванюкович, один з водіїв, хто долучився до пробігу з власної ініціативи. Пан Ігор – фермер, живе в одному з віддалених районів Харківщини. – "Погода? Чудова! Дорога тільки може бути слизькою, але машина в мене надійна, позашляховик".

Поряд нерішуче топчеться компанія студентів.

"Так, все необхідне маємо. Теплий одяг на собі, їжа, гарячі напої – в рюкзаках", - два хлопця і дві дівчини не наважуються підійти, попроситись "на борт". Але бажання потрапити в епіцентр подій сильніше за ніяковість, і через кілька хвилин молодь вже вмощується у мікроавтобусі.

Організатори пробігу влаштовують імпровізований мітинг. Із напутнім словом виступає письменник Сергій Жадан. Він тільки вранці повернувся з Києва, де виступав на майдані, говорить надірваним голосом:

"Надзвичайно приємно було там зустрічати харків’ян. Надзвичайно приємно було бачити машини, які постійно їдуть на Київ. Хоча дехто і повертається, багато хто їде туди. Це така система кровообігу: дуже важливо, що ви туди їдете, дуже важливо обмінюватися енергією, обмінюватися нашою вірою. Дуже важливо, щоб ви переказали Києву, що Харків – це не лише перелякана влада, яка відгородилась парканами, яка виганяє на свої примусові мітинги студентів та робітників. Харків – це так само сотні, тисячі громадян, які щодня виходять до пам’ятника Шевченку відстоювати свої права, свою позицію. Гарної дороги! Повертайтеся з перемогою!".

Водіям, які вирушають до Києва, роздають "гарячі" телефони: штабу автопробігу, юриста, який супроводжує колону, просять повідомляти про будь-які позаштатні ситуації. Вирішують їхати не колоною, а невеликими групами по два-три автомобілі, щоб не заважати іншим машинам на трасі. Надають слово правоохоронцям: інспектор ДАІ нагадує учасникам пробігу про правила дорожнього руху, про ремені безпеки, про безпечну швидкість і дистанцію.

Напередодні організатор пробігу Іван Варченко повідомив про акцію керівництво харківської міліції. Супроводу ДАІ харків’яни не просили: "допомоги їхньої нам не треба, аби не заважали", - каже пан Варченко.

Він звертається до однодумців: "Друзі! Ми вирішили цього разу їхати не окремо, а всі разом, щоб показати, що Харків підтримує демократичні перетворення України. І не збирається ховатися, а готовий використовувати всі конституційні права і свободи, щоб висловити свою позицію".

Підтримка і "картина маслом"

Найпоширеніше прощання: "Передавайте нашу підтримку!". Але до Києва колона везе не тільки вітання: в багажниках теплий одяг, їжа, матраци, буржуйки для обігріву, мед і варення. Найекзотичніший презент – анонімний. Іван Варченко показує картину "невідомого автора", яку хтось непомітно залишив в офісі оргкомітету:

"Вона велика і промовиста. Показує еволюцію України від князів-гетьманів і до сучасності. Я сподіваюсь, цей художник матиме шанс намалювати іншу картину: від прикрої сучасності до прекрасного майбутнього".

Забобонні водії відмовляються прогнозувати, коли дістануться Києва – "залежить від дороги". Люди розсаджуються, машини торкаються з місця і зникають у завірюсі. У Полтаві до автопробігу долучасться ще кілька автомобілів.

Цими днями у Харкові часто згадують слова загиблого політика Євгена Кушнарьова на сумнозвісному Северодонецькому з’їзді: "І я хочу нагадати гарячим головам під помаранчевими прапорами: від Харкова до Києва – 480 кілометрів, а до кордону з Росією – 40".

Люди, які вирушили з Харкова до столиці на "Народне віче", вважають: близькість вимірюється не відстанню.

Новини на цю ж тему