У Києві має відбутися "Марш мільйона"

Майдан незалежності
Image caption На Майдані незалежності має відбутися протестна акція прихильників євроінтеграції

8 грудня у Києві має пройти "Марш мільйона" на знак протесту проти рішення української влади призупинити переговори про підписання Угоди із ЄС.

Очікується, що 12 годині учасники протесту мають зібратися на Майдані Незалежності у Києві.

Напередодні міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко у своєму зверненні до киян та гостей столиці заявив, що криміногенна ситуація в Києві загострюється, і пообіцяв притягти до відповідальності тих, хто погрожує працівникам правоохоронних органів, суддям та їх сім'ям.

Він також попередив про можливість провокацій:

"У котрий раз прошу бути пильними, не залишати дітей без нагляду, проявляти повагу до людей похилого віку. Не піддавайтеся до провокацій", - йдеться у зверненні міністра внутрішніх справ.

Водночас у опозиції кажуть, що мають інформацію про те, що саме влада планує застосувати близько тисячі "тітушок" для провокації бійок на Майдані, внаслідок чого може бути введено надзвичайний стан.

"Нагадуємо провокаторам та організаторам цього сценарію: на Майдані працює велика кількість українських та іноземних журналістів, які фіксуватимуть всі події", - йдеться у заяві ВО "Батьківщина".

Учасники акцій протесту, громадські активісти та опозиціонери вимагають покарати винуватих у побитті громадян 30 листопада та 1 грудня на Майдані незалежності та вулиці Банковій у Києві, порушити кримінальну справу проти міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, відставки уряду Миколи Азарова, проведення дострокових парламентських і президентських виборів і звільнення усіх політичних в'язнів.

Вранці на Майдані незалежності відбувся молебень за українську націю та державу.

Тиждень тому, 1 грудня на центральні площі Києва вийшли понад 500 тисяч громадян, обурених жорстоким розгоном Євромайдану бійцями спецпідрозділу "Беркут" в ніч на 30 листопада, а також відмовою влади від європейського напрямку інтеграції України.

Новини на цю ж тему