У США розглядають можливість амністувати Сноудена

Сноуден Копирайт изображения Reuters
Image caption Сноуден отримав притулок на 12 місяців у Росії

Чільний представник Агентства національної безпеки США сказав, що агентство розглядає можливість запропонувати колишньому аналітику Едварду Сноудена амністію - в обмін на його згоду припинити розголошувати секрети агентства.

Річард Леджетт, якого призначили, щоб оцінити оцінити обсяги шкоди, завданої Агентству внаслідок викриттів Сноудена, каже, що колишній співробітник АНБ може підпасти під амністію

Однак директор АНБ генерал Кіт Александер відкинув таку пропозицію як нереалістичну.

Пан Леджетт згадав можливість амністії в інтерв'ю американському телеканалу CBS: "Моя персональна думка така - так, варто про це говорити. Мені будуть потрібні гарантії того, що решта даних будуть у безпеці, і планка для таких гарантій буде дуже висока - одних запевнень з його боку буде недостатньо".

Однак генерал Александер, який наступного року виходить на пенсію, відхилив будь-яку можливість амністії для Сноудена.

"Це схоже на те, якби зловмисник захопив у заручники 50 людей, розстріляв 10, а тоді запропонував звільнити решту 40 в обмін на повну амністію. Що робити в такому разі?" - сказав директор агентства.

Раніше в інтерв'ю Reuters пан Леджетт сказав, що його дуже непокоїть імовірність того, що серед 1,7 млн документів, до яких мав доступ Сноуден, можуть бути досі не оприлюднені і вкрай секретні.

В тому інтерв'ю пан Леджетт сказав, що діяльність Сноудена мала для агентства катастрофічні наслідки.

Копирайт изображения AFP
Image caption До штаб-квартири АНБ уперше запросили журналістів

Цього місяця редактор британської Guardian, яка була в числі видань, що оприлюднили надану Сноуденом інформацію, сказав на засіданні парламентського комітету, що газета опублікувала лише 1% секретних документів, переданих інформатором.

За словами кореспондента ВВС, державний департамент США каже, що його позиція залишається незмінною і що Сноуден має повернутися на батьківщину, де йому висунуть офіційні звинувачення.

На батьківщині Едварда Сноудена звинувачують у крадіжці державного майна, недозволеному передаванні третім особам інформації про національну безпеку та оборону і безвідповідальному розголошенні засекреченої інформації.

За кожним із цих звинувачень йому загрожує ув'язнення на 10 років.

На вихідні Агентство національної безпеки США вперше в своїй історії впустило до своєї штаб-квартири знімальну групу CBS у спробі показати, що саме там роблять із зібраними даними.