Китай пом'якшує політику однієї дитини

китай Копирайт изображения AFP

Китайські законодавці вирішили пом'якшити політику "одна сім'я - одна дитина", що проводилася в країні з кінця 1970-х років з метою обмеження народжуваності. Тепер сім'ям можна буде мати двох дітей, якщо батько і мама були єдиними дітьми у своїх батьків.

Відповідну резолюцію, за повідомленням державного агентства "Синьхуа", прийняв постійний комітет Всекитайських зборів народних представників - вищий орган законодавчої влади в КНР.

Поки це ще тільки плани, оскільки рішення постійного комітету Зборівповинні бути формально схвалено зборами народних представників.

Проте раніше подібна демографічна політика вже діяла в деяких регіонах Китаю в тестовому режимі.

Як повідомляють політичні спостерігачі, влада КНР вимушено пішли на це, прагнучи вирішити дві проблеми.

По-перше, правило "одна сім'я - одна дитина" вкрай непопулярне в країні, і з кожним роком викликає все більше незадоволення з боку громадян.

По-друге, уряд стурбований стрімкими темпами старіння населення. За деякими підрахунками , до 2050 року понад чверть мешканців Китаю буде старшою 65 років, а це - пряма загроза ринку праці й джерело серйозних економічних проблем в майбутньому.

На даний момент населення країни - 1,349 мільярда.

Крім послаблень у демографічній політиці постійний комітет Всекитайських зборів прийняв ще одне важливе рішення: скасувати численні табори трудового перевиховання.

Система "виправлення через працю" була заснована китайським урядом у 1957 році.

Для переміщення громадян в табори трудового перевиховання не було потрібно судового рішення – його ухвалювала колегія представників правоохоронних органів.

Термін утримання в трудових таборах міг досягати чотирьох років.

За повідомленням низки ЗМІ, в Китаї зараз діє 351 такий табір. У них перебуває, за різними даними, від 50 до 260 тисяч людей.