Ходорковський отримав швейцарську візу

Ходорковський
Image caption Михайло Ходорковський провів за ґратами 10 років

Швейцарія видала візу колишньому власнику нафтової компанії ЮКОС Михайлу Ходорковському, який перебуває в Німеччині після звільнення з російської колонії.

Про це повідомило посольство Швейцарії в Берліні, куди російський бізнесмен прибув після звільнення.

Віза дозволяє пану Ходорковському перебувати на території країн Шенгенської угоди протягом трьох місяців.

У Швейцарії живуть і навчаються молодші сини Ходорковського.

Раніше у прес-центрі Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва підтвердили, що колишній глава компанії ЮКОС має намір на початку наступного року приїхати до Швейцарії.

На своїй першій після звільнення прес-конференції в Берліні екс-керівник ЮКОСа заявив, що повернеться в Росію, щойно йому буде гарантовано, що він зможе знову покинути країну.

На час його арешту понад 10 років тому Ходорковський був найзаможнішим росіянином. Він використовував частину своїх коштів на фінансування опозиційних політичних партій.

Його визнали винним у приховуванні податків і шахрайстві, однак сам Михайло Ходорковський наполягав, що його процес був політично вмотивованим.

Від часу його звільнення і прильоту до Німеччини 20 грудня Ходорковський заявляв, що триматиметься подалі від Росії.

Минулого тижня його речник повідомив, що Ходорковський розглядає можливість переїхати до Швейцарії, де живе його дружина Інна і де навчаються його сини-близнюки.

"Він дуже вдячний швейцарській владі за швидкість та ефективність, із якою було розглянуто його заявку на візу", - сказав речник пана Ходорковського.

Помилування

Ходорковського мали звільнити в серпні наступного року, однак він попросив про помилування, бо його матір хворіє на рак.

Помилування Ходорковському було оголошено в той час, як Державна Дума Росії ухвалила масштабну амністію для приблизно 20 тисяч ув'язнених.

У числі амністованих були двоє учасниць панк-гурту Pussy Riot.

Минулого тижня російська влада також скасувала кримінальні звинувачення проти активістів Greenpeace, затриманих під час протесту в Арктиці.

За словами оглядачів, російський президент Володимир Путін намагається пом'якшити міжнародну критику становища з правами людини в Росії перед Олімпійськими іграми в Сочі.

Новини на цю ж тему