Майдан готується до розгону, МВС усе заперечує

Копирайт изображения Reuters

Посол ЄС в Україні Ян Томбінський застеріг від застосування сили проти прихильників євроінтеграції, які проводять безстрокову акцію протесту на Майдані Незалежності в Києві.

Його заява з'явилася на тлі повідомлень про можливий розгін Майдану у ніч на четвер, 16 січня.

"Беручи до уваги коментарі членів уряду і рішення суду про заборону демонстрацій в центрі Києва, я нагадую, що політичне рішення завжди краще, ніж застосування сили. Якщо аргумент сили переважає, програють усі політичні сили, так само, як і Україна в цілому", - йдеться у коментарі пана Томбінського, розміщеному на сторінці представництва ЄС у Facebook.

Представники опозиції раніше заявили, що в ніч на четвер, 16 січня, готується розгін Євромайдану.

Крім того, депутат Анатолій Гриценко оприлюднив у Facebook можливий план штурму Майдану.

Повідомлення про можливий розгін акції протесту на Майдані Незалежності почали поширюватися по тому, як стало відомо, що суд заборонив проведення масових акцій у центрі столиці до 8 березня.

МВС: планів розгону немає

Представники правоохоронних органів спростували інформацію про плани застосування сили проти учасників акції протесту на Майдані.

"У деяких інформагентствах з’явилася інформація про те, що МВС стягує в центр Києва додаткові сили міліції у зв'язку з можливим розгоном мітингувальників у центрі столиці, - сказано в заяві міністерства, вміщеній на офіційному веб-сайті. - У зв’язку з цим МВС повідомляє, що наразі ніяких додаткових сил міліції в центр Києва не направляють. Це чергова ротація правоохоронців, які чергують у центральній частині столиці для забезпечення охорони громадського порядку".

"Вкотре просимо ЗМІ не маніпулювати громадською думкою та перевіряти достовірність інформації в офіційних джерелах", - завершує свою повідомлення .

Сценарій дій влади?

Одним із перших про можливий штурм Майдану повідомив депутат Анатолій Гриценко у своєму Facebook.

"Отримав повідомлення про план штурму Майдану: штурм планується сьогодні вночі", - написав пан Гриценко.

"Будуть задіяні спецпідрозділи "Альфа" (працює зсередини Майдану); "Беркут" і Внутрішні війська - ззовні Майдану. Спецпідрозділи в першу чергу працюватимуть зсередини будівлі КМДА (щоб нейтралізовувати лідерів самооборони)", - написав він.

"Зникнуть зв'язок і світло в будівлях. Малими групами бійці прориватимуться із виходів метро. Під виглядом комунальних КАМАЗів та інших машин із піском блокуватимуть вулиці від киян, які йтимуть на допомогу", - зазначив він.

"Особливу увагу приділено станції метро "Театральна". Проведення операції планується блискавично; щоб не підійшли кияни, вулиці блокуватимуться технікою", - додав він.

Мобілізація?

Комендант Майдану Андрій Парубій закликав чоловіків прийти на Майдан.

"Друзі! Кияни! Чоловіки! Сьогодні ввечері і вночі треба бути на Майдані", - написав він.

"Є висока ймовірність штурму. Чим більше нас буде, тим легше захистити Майдан. Власників авто закликаємо паркуватись перед барикадами. План дій повідомимо зі сцени Майдану", - додав він.