Десятки офіцерів ВПС США відсторонили за списування

США Копирайт изображения AP
Image caption Торік підрозділ, що відповідає за запуск ядерних ракет на авіабазі Малмстром, не пройшов перевірку з безпеки

У США 34 офіцери військово-повітряних сил, що відповідають за запуск ядерних ракет, були відсторонені від посад у зв'язку із звинуваченнями в списуванні під час складання кваліфікаційних іспитів.

За словами представників військових, кілька офіцерів, що мають військові звання від молодшого лейтенанта до капітана, відправляли один одному смс-повідомлення з відповідями на запитання тестів.

Решта знали про шахрайство, проте не доповіли про це командуванню.

Інцидент стався на авіабазі Малмстром в Монтані, де, за інформацією Пентагону, знаходяться 420 міжконтинентальних балістичних ракет з ядерними боєголовками.

Керівництво дізналося про списування в ході розслідування ймовірних випадків вживання наркотиків персоналом інших авіабаз.

Секретар військово-повітряних сил США Дебора Лі Джеймс назвала подію "абсолютно неприйнятною".

За її словами, близько 200 військових будуть змушені ще раз пройти необхідні тести під суворим наглядом.

Ще трьох офіцерів відсторонили від посад через звинувачення у зберіганні наркотиків.

Кадрові зміни

Раніше повідомляли, що фігурантами розслідування про незаконне зберігання наркотиків стали дев'ять лейтенантів і капітан, що проходять службу на шести різних авіабазах у США і Британії.

У серпні минулого року підрозділ, що відповідає за запуск ядерних ракет на авіабазі Малмстром, не пройшов інспекторську перевірку з безпеки.

У травні 2013 року повідомляли, що 17 офіцерів-ракетників були відсторонені від посади у зв'язку з порушеннями безпеки на авіабазі Майнот в Північній Дакоті.

Генерал-майор Майкл Кері, під командуванням якого знаходилися американські ядерні ракети дальнього радіусу дії, був звільнений у жовтні минулого року у зв'язку з втратою довіри керівництва.

Згодом з'ясувалося, що Кері звільнили "за неджентльменську поведінку" під час службового відрядження до Росії.

Восени минулого року з'явилися повідомлення про звільнення віце-адмірала Тіма Джардіни, якого називали другою людиною в стратегічному командуванні США, який координує роботу американської "ядерної тріади" - балістичних ракет наземного базування, ракет на підводних човнах і ядерного озброєння ВПС.

Його підозрюють у шахрайських діях в одному з казино штату Айова. Зокрема, преса писала про те, що Джардіна грав підробленими фішками.

Новини на цю ж тему