Армія Південного Судану відбила у повстанців ключове місто

Південний судан, повстанці Копирайт изображения BBC World Service

Армія Південного Судану відбила у повстанців стратегічне місто Бор, повідомив речник збройних сил країни Філіп Аґуер.

За його словами, урядові сили розгромили понад 15 тисяч повстанців у тому місті. З боку представників повстанських сил жодних коментарів з цього приводу немає.

За час конфлікту, який триває з середини грудня минулого року, місто Бор, що є столицею штату Джонглей, кілька разів переходило з рук армії до повстанців та навпаки.

Водночас у столиці Ефіопії тривають переговори між представниками ворожих сторін у спробі припинити вогонь.

Конфлікт між повстанцями та урядовими силами, який, за попередніми підрахунками, забрав життя тисяч людей, спалахнув у середині грудня 2013 року.

Тоді президент країни Салва Кіір звинуватив колишнього віце-президента Ріека Мачара у підготовці державного перевороту. Останній такі звинувачення відкидає.

Через бойові дії сотні тисяч жителів країни були змушені залишити свої домівки.

Полковник Аґуер розповів, що повстанці, які захопили місто Бор, були виснажені попередніми ударами з боку армії, тож цієї суботи у подальшому застосуванні сили не було потреби.

Кореспондент ВВС Марк Ловен зі столиці Південного Судану Джуби повідомляє, що повернення міста Бор під контроль армії – далеко не кінець, і що повстанці можуть спробувати перегрупувати свої сили. Водночас армійці вважають операцію у місті значною перемогою.