Суди розглядають справи шістьох студентів з Карпенка-Карого

Сутички Копирайт изображения AFP
Image caption Затриманим загрожує від 8 до 12 років в'язниці

Київські суди розглядають справи шістьох студентів Національного університету ім. Карпенка-Карого, яких затримали вночі на Подолі.

За останньою інформацією, справи Юрія Хробуста, Андрія Котляра і Данила Окулова слухатиме Оболонський суд. Олександра Шкрабака та Андрія Іванюка - Деснянський.

Невідомо, чи будуть у середу розглядати справу Вадима Ковальова, оскільки, за інформацією LB.ua, його госпіталізували зі струсом мозку.

У цих судах відмовилися повідомляти ВВС Україна про розгляд справ без письмового запиту.

Як пише LB.ua, суди не надають інформації про студентів навіть адвокатам, посилаючись на те, що "справа перебуває під спецконтролем".

Жорстке затримання

Усі шестеро затриманих студентів зараз перебувають у слідчому ізоляторі. Їм загрожує від 8 до 12 років в'язниці за "організацію масових заворушень".

Як розповідає студент університету ім. Карпенка-Карого Ельвін, який не назвав свого прізвища, одного студента невдовзі після затримання вдалося звільнити завдяки зусиллям його сестри-журналістки.

Він також розповів, що одного із його затриманих товаришів, Вадима Ковальова, сильно побили - йому тричі викликали "швидку". Однак точної інформації про те, який у нього стан, зараз немає. До студентів не пускають родичів та адвокатів, каже він.

Напередодні керівники факультетів університету імені Карпенка-Карого, студенти і батьки виступили із вимогою відпустити затриманих. Серед них - актори Богдан Бенюк, Ада Роговцева та кінорежисер Михайло Іллєнко.

Є відео, на якому видно, як їх затримували. Це відбувалося досить жорстко.

Напередодні районні суди Києва за клопотанням слідчих та прокуратури розпорядилися арештувати перших 10 затриманих учасників протестів, яких звинувачують у масових заворушеннях.

Серед них студенти Київської школи економіки Юхим Дишкант, Артур Ковальчук та Дмитро Москалець.

У середу прокуратура попросила про арешт ще 16 затриманих на вулиці Грушевського.

На сьогодні, за інформацією прокуратури Києва, у масових заворушеннях підозрюють 29 людей.