У Криму закликають ввести в Україні надзвичайний стан

Копирайт изображения AFP
Image caption Заяву про засудження опозиції підтримали три чверті депутатів кримського парламенту

Кримський парламент ухвалив заяву, у якій поклав відповідальність за пролиття крові під час протестів у Києві на опозицію.

У Севастополі вимагають від керівництва держави запровадження надзвичайного стану.

Тим часом у Меджлісі кажуть, що ніхто не зупинить українську нації у її прагненні до свободи.

Депутати Верховної Ради Криму заявили, що автономія не підкориться опозиції, якщо та прийде до влади.

"Кримчани ніколи не братимуть участь у нелегітимних виборах, не визнають їх результати і не житимуть в "бандерівській" Україні", - йдеться у документі.

Депутати про федералізацію й самовизначення

Спікер кримського парламенту Володимир Константінов вважає, що час для дискусій в Україні вичерпався й треба вводити надзвичайний стан.

"Це було необхідним задовго до сьогоднішніх подій, коли кримський парламент звернувся із закликом про введення надзвичайного стану", - сказав він на прес-конференції за підсумками позачергової сесії. При цьому спікер вважає, що "сьогодні за Україну більше, ніж Крим, не бореться жоден регіон країни".

Депутат-регіонал Володимир Кличніков заявив, що для збереження держави є тільки один вихід – зміна державного устрою від унітаризму до федеративного.

"Ми повинні вимагати від центру наділення автономії більш широкими реальними, а не декларативними повноваженнями", - сказав він на сесії.

Депутат від проросійської партії "Союз" Світлана заявила, що "у разі реалізації спроби захоплення влади націонал-екстремістами" Крим має залишити за собою право "ухвалити рішення про самовизначення".

Севастополь не відстає

Підтримала кримський парламент й Севастопольська міськрада, яка на позачерговій сесії ухвалила заяву, в якій вимагає від влади "вжити рішучих заходів щодо нормалізації обстановки" в Києві.

"Ми звертаємося до президента України зробити все необхідне для збереження цілісності України і захисту конституційного ладу держави", - сказано в документі.

Відповідальність за заворушення у столиці севастопольські депутати, як і їхні колеги з кримського парламенту, поклали на лідерів опозиції.

Наприкінці сесії голова Севастопольської міськдержадміністрації Володимир Яцуба подякував севастопольським бійцям "Беркуту", які зараз несуть службу в Києві.

Злочин і кара

Тим часом голова Меджлісу, депутат парламенту АРК Рефат Чубаров, виступаючи у Сімферополі на нечисленному мітингу з нагоди Дня соборності, заявив: "Ніхто не зупинить українську націю, а разом з нею і кримськотатарський народ, в їхньому прагненні до свободи. Вже сьогодні всім зрозуміло, що немає ніяких перепон, щоб зупинити людей".

Голова Меджлісу також попередив, що винні у застосуванні сили проти учасників протестів обов'язково будуть притягнуті до відповідальності.

"Ті, хто сьогодні вбивають людей і думають, що їм вдасться загнати в глухий кут цілий народ, вони просто погіршують свій стан. Буде суд і вони понесуть покарання. Обов'язково понесуть!", - твердить Рефат Чубаров.

Новини на цю ж тему