Зник один з лідерів Автомайдану Булатов

Автомайдан Копирайт изображения Andriy Andriyuk

З минулого вечора родичі не можуть зв'язатися з лідером Автомайдану Дмитром Булатовим.

Активістка Автомайдану Віра повідомила ВВС Україна, що дружина Дмитра Булатова востаннє з ним спілкувалася вчора ввечері.

Цю інформацію BBC Україна також підтвердив співкоординатор руху Сергій Поярков.

"Дуже схоже, що він зник. Намагаємося зв’язатися з ним усіма способами, не виходить", - розповів пан Поярков.

Вночі проти четверга з вулиць Києва викрали багатьох учасників Автомайдану, а їхні авто порозбивали.

Користувачі соцмереж публікують фото пошкоджених автомобілів.

Як розповіла ВВС Україна письменниця Олеся Мамчич, серед зниклих - її чоловік Олександр Кравцов, активний учасник Автомайдану. Вночі він виїхав на вулиці, аби допомагати у разі потреби перевозити поранених.

Приблизно о четвертій годині ночі "Беркут" із так званими "тітушками" почали бити машини автомайданівців і витягувати їх. Повідомлення про це пройшося внутрішнім автомайданівським каналом, і мій чоловік з друзями поспішили на допомогу. Я одразу почала йому телефонувати - він сказав, що ситуація під контролем, але їде у дуже небезпечне місце, де "Беркут", і невідомо, що буде", - розповівла вона.

Після цього, за словами пані Мамчич, зв'язок з чоловіком зник. А згодом на кадрах з трансляції в інтернеті вона побачила їхнє авто - розбите: "Я бачила - у машині лежали рюкзак і шапка мого чоловіка".

Згодом, за її словами, з'явилася інформація, що чоловік, його друг Сергій Зелінський та інші затримані можуть перебувати у Дарницькому райвідділі міліції - жінки зараз перевіряють це.

"Мама одного активіста, яка пробралася до того райвідділу, сказала, що не впізнала свого сина - настільки побитий. Їм інкримінують статтю за участь у масових заворушеннях, що призвели до смерті людей - від 8 до 15 років ув'язення", - розповіла вона.

Прибувши до відділу, Олеся Мамчич з'ясувала, що чоловіка там немає, натомість є троє інших представників Автомайдану.

Водночас, у Дарницькому райвідділу "5 каналу" підтвердили, що там перебуває шестеро затриманих людей, їм надали медичну допомогу. Речниця також зазначила, що їх затримали за порушення громадського порядку.

Засідки

"Нова тактика ворога - поширення інформації про потребу в допомозі у певному місці і організація засідки в цьому місці", - так цю інформацію у себе на Facebook прокоментував історик і активіст Євромайдану Володимир В'ятрович.

Копирайт изображения Andriy Andriyuk
Image caption Це авто імовірно належить Олександру Кравцову, який, за словами дружини, зник

В мережі вже з'явилося зняте на реєстратор відео, як люди у формі "Беркуту" б'ють на вулиці автомобіль і агресивно поводяться з людьми всередині нього.

Окрім того, багато активістів опублікували власні свідчення.

"Близько години погоні всі були переконані, що переслідуємо автобус тітушок, аж поки з прижатого в кільце автобуса біля Аскольдової не почали вибігати "беркути" і товкти все на своєму шляху", - написав співробітник "Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ" Андрій Андрушків.

"Страшно насправді. Бачив, як автобус з "бройлерами" підрізав автомайданівську машину біля Салюту, вдарив її як у фільмах - і одразу побігли форми з кийками. Бачив як потім на Інститутській когось тягли - вже був на колінах. Бачив потрощені машини", - також розповів журналіст Олег Криштопа.

Олеся Мамчич продовжує шукати Олександра Кравцова в інших райвідділах.

Письменниця наголосила, що них з чоловіком - двоє малих дітей, у Сергія Зелінського - одна дитина.

Про точну кількість затриманих учасників Автомайдану наразі невідомо.