У Черкасах конвеєром судять демонстрантів за погром ОДА

Під будівлею суду в Черкасах зібрався натовп людей, які скандують "Свободу затриманим"
Image caption Під будівлею суду в Черкасах зібрався натовп людей, які скандують "Свободу затриманим"

Черкаські міські районні суди у суботу обирають запобіжний захід 20 затриманим у ніч на 24 січня.

В усіх випадках звинувачення переважно одне – "участь у масових" заворушеннях та "опір працівникам міліції". І один для всіх вирок – тримання під вартою 60 діб з дня затримання, як і вимагало звинувачення.

Прокуратура мотивує це тим, що підозрювані, які "вчинили суспільно небезпечні дії", можуть переховуватися, впливати на потерпілих, свідків та схильні до рецидивів. Як очікують, такі ж запобіжні заходи чекають і решту затриманих.

Зокрема, мама 20-річного підозрюваного Владислава Компанійця Олена Сванціцька не сподівається на справедливе рішення суду.

Вона не вірить, що її син, студент третього курсу факультету дизайну місцевого вишу, інвалід другої групи, президентський стипендіат Малої Академії наук України брав участь у штурмі.

Каже, що до десятої години вечора у день погрому, її син був вдома у передмісті обласного центру, селищі Червона Слобода. І навіть у планах не мав "майданити", розповіла мати кореспонденту ВВС.

Поїхав до Черкас відпочити з друзями в одному з барів, розташованих у центрі міста. Проходив повз площу біля адміністрації, яку вже захопили. Там його і затримали, веде далі пані Олена.

Зв'язку із Владиславом не було майже 6 годин. Стурбовані батьки не могли знайти свого сина. І лише під ранок слідчий сповістив, що Владислав у Соснівському райвідділку Черкас.

Тепер хлопець, попри інвалідність з дитинства (у нього видалена половина шлунка та кишок), може просидіти у в'язниці 2 місяці.

"Наступними можуть бути ваші діти"

Судові засідання тривають не більше 20 хвилин. Переважно слова суддів глушать вигуки з площі під будівлею суду. Люди скандують "Банду геть!", "Свободу затриманим" та "Наступними можуть бути ваші діти".

Загалом 23 січня у Черкасах затримали 58 осіб, переважно 20-25 річних хлопців, трьох неповнолітніх та одну жінку 35 років. Вісьмох відпустили за відсутності складу злочину. Справи 30 затриманих передали до районних судів області.

Зокрема Чорнобаївський райсуд вже обрав для 7 активістів, які штурмували черкаську ОДА, запобіжний захід – два місяці арешту. Про це повідомив очільник обласного УДАРу Віталій Іляшенко.

Тривають судові слухання щодо обрання запобіжного заходу для 7 активістів у Золотоніському міськрайонному суді. Відомо, що Анастасії Токмаковій, яку затримали у ніч проти 24 січня під черкаською ОДА, Золотоніський райсуд обрав запобіжним заходом домашній арешт. Слухають справи черкаських активістів, затриманих 23 січня і в Канівському райсуді.

Новини на цю ж тему