Єгипетська армія підтримує Сісі на виборах

Копирайт изображения Reuters

Командування єгипетських збройних сил дало згоду на те, щоби головнокомандувач Абдель Фаттах Сісі виставив свою кандидатуру на майбутніх президентських виборах в країні.

Сісі керував військовою операцією, внаслідок якої був повалений перший демократично обраний президент Єгипту Мухаммед Мурсі.

Як очікують, погодиться на висунення Вищої ради збройних сил і подасть у відставку зі своєї посади в армії у найближчі дні .

Напередодні, виконувач обов'язків президента присвоїв йому звання фельдмаршала. Це найвище звання в єгипетських збройних силах.

Сісі користується популярністю серед багатьох єгиптян; спостерігачі вважають, що він доволі легко здобуде перемогу на виборах, які заплановані на квітень.

У суботу десятки тисяч єгиптян взяли участь у мітингу в Каїрі на відзнаку річниці народного повстання 2011 року проти режиму колтишьного президента Хосні Мубарака. Учасники мітингу закликали Сісі піти на вибори.

У сутичках між силами безпеки та демонстрантами, які вимагають повернення Мухаммеда Мурсі, загинули майже 50 людей.

Сісі був міністром оборони при президенті Мурсі, що не завадило йому очолити військову операцію з усунення його від влади на тлі масових протестів.

На початку січня на референдумі була ухвалена нова конституція, яка замінила ісламістську конституцію, прийняту за президента Мурсі.

Тимчасова військова адміністрація назвала результати референдуму успіхом.

Однак противники армії вказують, що нова конституція наділяє військових надто широкими правами, і не гарантує прав та свобод, здобутих в результаті революції 2011 року.

Заборонений ісламістський рух "Брати-мусульмани", який бойкотував референдум, назвав референдум фарсом.