МВС: відповідальність за вбивство міліціонера взяла УПА

Вбиті міліціонери Копирайт изображения mvs.gov.ua
Image caption Олександр Кисілевський (зліва) і Олександр Єндржієвський

Міністерство внутрішніх справ розслідує низку нападів, які останнім часом вчинили на співробітників міліції. Зокрема, двох міліціонерів вбили у Києві, ще один помер у лікарні в Херсоні.

"За останні декілька днів протестів вбито два міліціонери, правоохоронці піддавалися тортурам, а рахунок поранених вже йде на сотні", - йдеться у повідомленні на сайті МВС.

Там також заявили, що зроблять усе можливе, аби захистити своїх працівників та їхні родини.

Окрім того, на сайті МВС написали, що відповідальність за вбивство міліціонера, якого 24 січня застрелили у Києві, взяла на себе Українська повстанська армія.

У Facebook є сторінка з однойменною назвою. Там опубліковано лише чотири дописи, усі - 26 січня. В одному з них сказано, що УПА бере на себе відповідальність за вбивство міліціонера 24 січня поряд з гуртожитком "Беркуту".

"Цей вчинок є помстою за вбивства протестувальників, катування ув'язнених та знущання над ними", - йдеться у повідомленні.

Поява новини про нібито причетність УПА до вбивства міліціонера викликала хвилю обурення у соціальних мережах.

"У мене немає слів. МВС перетворилось на міністерство пропаганди", - написав з цього приводу у себе у Facebook журналіст Роман Вінтонів, який виступає в образі Майкла Щура.

Максим Саваневський - засновник видання про інтернет-бізнес в Україні Watcher - у коментарі ВВС Україна сказав, що поява таких повідомлень у соцмережах - ще не привід для заяв МВС.

"Так само у Facebook можна створити групу прихильників колишнього прем'єра Миколи Азарова і взяти на себе відповідальність за теракт, чи якісь інші дії", - сказав він.

За словами істориків, Українську повстанську армію ліквідували у 1950-их роках.

У Херсоні - різні версії

"Зверніть увагу - заявлені міліціонери загинули не на Майдані, а у спальних районах", - написали про події письменники брати Капранови, зокрема пригадуючи про випадок у Херсоні.

Там у понеділок порізали ножем трьох міліціонерів. Один з них у вівторок помер у лікарні.

Image caption У Херсоні один міліціонер помер, двоє - у лікарні

"Відпрацьовували територію щодо пограбувань. Підійшли двоє невідомих молодих людей, почали бійку і нанесли ножові поранення мені та моїм товаришам", - розповів один з постраждалих міліціонерів.

Під час нападу міліціонери були у штатському та без табельної зброї. Нападників затримали, усі вони - студенти одного з херсонських вишів, повідомили у міліції.

Як передав кореспондент ВВС Україна у Херсоні, наразі у міліції роблять акцент на те, що фігуранти конфлікту – учасники херсонського Євромайдану, радикально налаштовані юнаки. Водночас один із затриманих є учасником багатьох проросійських рухів, зокрема "Новая Русь".

"Ми лише виступали на майдані, були учасниками Євромайдану", - розповів один із затриманих.

Студенти та викладачі Херсонського Національного технічного університету мають іншу версію подій: їхні колеги стали жертвами провокації "тітушок". Вони не вірять, що студенти напали з ножем на працівників міліції.

За словами дівчини одного з затриманих, на них самих напали приблизно 10 невідомих людей. Під час бійки лунали постріли, каже вона. Звуки пострілів підтверджують і жителі навколишніх будинків, але версію про застосування зброї категорично спростовує МВС.

Після нападу студенти прибігли до гуртожитку і там викликали міліцію. Вже коли у будівлі перебували міліціонери, туди забігли чоловіки зі зброєю, які наказали усім лягти на підлогу. Після того трьох студентів забрали до райвідділку міліції, але згодом одного з них відпустили, розповіла дівчина затриманого.

У четвер суд має обрати підозрюваним запобіжні заходи.