ЛГБТ-спільноти протестують напередодні Ігр у Сочі

Прапор ЛГБТ Копирайт изображения AP

За два дні до старту Олімпійських ігор у Сочі борці за права геїв мають намір провести акції протесту по всьому світу проти російських законів про "гей-пропаганду".

Таким чином учасники протестів хочуть звернути увагу міжнародних спонсорів Олімпіади на ставлення до сексуальних меншин у Росії.

Російський закон про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх, ухвалений минулого року, викликав величезний резонанс.

Політики, правозахисники, а також представники ЛГБТ-спільноти в Росії і за кордоном заявили про переслідування і утиск прав геїв у Росії.

Очікується, що протести пройдуть в 19 містах по всьому світу, в тому числі в Лондоні, Нью -Йорку, Парижі та Санкт-Петербурзі.

Борці за права сексменшин сподіваються, що спонсори Олімпіади, такі як McDonald's, Coca-Cola, Samsung і Visa, виступлять проти суперечливих законів.

За словами Марі Кемпбелл, очільниці руху All Out, який є натхненником акції, закон про заборону "гей-пропаганди" суперечить духу Олімпіади.

Російська влада відкидає критику і заявляє, що на права російської ЛБГТ-спільноти ніхто не зазіхає.

Дискримінації немає

Президент країни Володимир Путін у недавньому інтерв'ю ВВС заявив, що у нього "з геями товариські відносини".

За його словами, в Росії не переслідують гомосексуальність, а лише вимагають "залишити в спокої дітей".

"Ніяких побоювань для людей цієї нетрадиційної орієнтації, які збираються приїхати як гості або учасники Олімпіади, не існує, - сказав пан Путін. - Люди нетрадиційної орієнтації не можуть почуватися у нас людьми другого сорту, бо їх ніяк не дискримінують".

Незважаючи на заяви Володимира Путіна, багато геїв, як спортсмени, так і вболівальники, висловлювали побоювання, що приїхавши до Росії, вони потраплять під дію закону.

Негативне ставлення до політики російської влади висловили британський прем'єр Девід Кемерон, президент США Барак Обама, відомий британський письменник і актор Стівен Фрай та інші знані люди.

Стівен Фрай запропонував бойкотувати Олімпіаду в Сочі, однак цю ідею не підтримали керівники держав.

Наприкінці січня стало відомо, що уряд Великобританії збільшить фінансування організацій, які відстоюють права геїв у Росії.

Як повідомила ВВС міністр культури та спорту Сполученого Королівства Марія Міллер, британська влада, зокрема, надає підтримку правозахисної організації Stonewall, яка допомагає ЛГБТ-спільноті по всьому світу.