США: вибухівку в Сочі можуть провезти у зубній пасті

Росія вживає широкомасштабних заходів безпеки у Сочі через погрози терактів з боку кавказьких бойовиків
Підпис до фото,

Росія вживає широкомасштабних заходів безпеки у Сочі через погрози терактів з боку кавказьких бойовиків

США попередили американські та міжнародні авіакомпанії, які виконують рейси до Росії, про те, що зловмисники можуть пронести на борт вибухові речовини у тюбиках зубної пасти.

У заяві міністерства внутрішньої безпеки сказано, що це застереження стосується польотів напередодні Олімпійських ігор у Сочі, які стартують у п'ятницю.

Відомство "регулярно ділиться інформацією з внутрішніми та іноземними партнерами, зокрема тими, хто має відношення до міжнародних подій на кшталт Олімпіади в Сочі", - йдеться в заяві.

Побоювання через безпеку зросли після того, як перед Новим роком у Волгограді смертники скоїли два криваві теракти.

Вибухи на Волгоградському вокзалі і в міському тролейбусі забрали життя 34 людей.

США стежать за безпекою

За даними американських спецслужб, тюбики з зубною пастою у багажі пасажирів можуть містити речовини, за допомогою яких вибухівку можна виготовити безпосередньо на борту.

Водночас про конкретну небезпеку для американських громадян у зв'язку з цим США поки що не відомо, тому чинні рекомендації для пасажирів Білий дім не змінює.

"Якщо найближчими днями ми отримаємо інформацію, яка змінить нашу оцінку того, чи варто людям їхати до Сочі, ми її оприлюднимо", - сказала речниця Національної ради безпеки Лаура Маґнусон американським ЗМІ.

Сполучені Штати також перемістили в Чорне море два військові кораблі на випадок якихось інцидентів.

Американські спецслужби приділяють значну увагу безпеці під час зимових Ігор - у вівторок перед Конгресом США із цього питання виступав директор американського Національного центру боротьби з тероризмом Метью Олсен. Він попередив, що головна загроза очікується не безпосередньо у місці проведення змагань, а у прилеглих до Сочі районах.

Небезпечні рідини

У січні Росавіація вже заборонила проносити на борт літаків будь-які ємності з рідинами з міркувань безпеки напередодні Ігор.

Пізніше міністерство транспорту повідомило, що перевозити в ручній поклажі можна тільки градусники, тонометри, одноразові запальнички і флакони з перекисом водню (не більше 100 мл на пасажира).

Ліки, спеціальні дієтичні засоби і дитяче харчування, зокрема материнське молоко, можна брати на борт, якщо їх ідентифікують як безпечні. Заборона діятиме до 1 квітня 2014 року.

У світовій практиці обмеження на провезення рідких речовин почали запроваджувати після 2006 року, коли британські спецслужби розкрили плани терористів підірвати літаки над Атлантикою за допомогою рідких бомб.