Десяте Віче на Майдані: "рецепти перемоги" від політиків, подяки від активістів

Майдан
Image caption Масові антиурядові протести в Україні тривають вже майже три місяці, впродовж яких на Майдані незалежності відбулося десять Народних віче

У Києві на Майдані незалежності відбулося десяте від початку масових протестів Народне Віче.

Майже три місяці протестів змінили українців - заявив лідер "Свободи" Олег Тягнибок.

"Ми стали іншими за ці 80 днів. Ми змінилися зсередини. Ми побороли наш страх", - перелічив досягнення Євромайдану Олег Тягнибок.

Разом із тим, більшу частину виступів політиків та громадських діячів було присвячено плану подальших дій учасників протесту.

Юрій Луценко, виступ якого передував виступам лідерам опозиційної "трійки" заявив, що вони розуміють, що учасники протестів очікують від політиків оголошення чіткого плану подальших дій щодо розв'язання політичної кризи в Україні.

"Я не можу сказати вам жодного чудодійного плану, який вже завтра принесе перемогу", - заявив Юрій Луценко, додавши водночас, до подальші "переговори з Януковичем можуть бути тільки про спосіб і план його відставки".

Водночас лідер партії "Удар" Віталій Кличко заявив, що опозиція використовує "будь-яку можливість вирішити економічну та політичну кризу, в якій опинилася Україна", але разом із тим розуміє, що "за цю кризи несе відповідальність людина, яка сконцентрувала в своїх руках абсолютну владу – Віктор Янукович".

При цьому, наголосив Віталій Кличко, "люди вимагають повного перезавантаження влади", а відтак, пропозиції влади щодо піврічного терміну на розгляд змін до Конституції є неприйнятними.

"Люди вимагають одного – перезавантаження влади, зміни правил гри, дострокові президентські вибори. Влада робить все, щоб презентувати людей як екстремістів, подати все так, наче "Майдан хоче перевести все у громадянську війну". Влада не розуміє, що це протистояння людей проти влади, які вийшли аби відстояти право жити в сучасній країні", - заявив лідер "Удару".

"Наше завдання - нова Конституція, новий президент, новий уряд, нова країна", - заявив, завершуючи Народне Віче лідер "Батьківщини" Арсеній Яценюк. Він також подав свій "рецепт" виходу із кризи:

"Рецепт перемоги – тільки в Майдані, народній самообороні, в сотнях тисячах людей, які щодня будуть йти до парламента, адміністраці президента, Генпрокуратури, СБУ, податкової адміністрації, кожної ОДА і казатимуть – "Ми тут керуємо, а не ви, слухайте нас", - заявив Арсеній Яценюк.

Лідери опозиції закликали учасників Віче брати активну участь у загонах самооборони, масово пікетувати Верховну Раду коли там відбувається сесійне засідання, а також провести одногодинний страйк 13 лютого.

Дякуємо, що живі

"Ювійлейне" десяте Народне Віче на Майдані незалежності традиційно розпочалося зі спільної молитви за участі представників усіх конфесій.

Після молитви першим зі сцени Майдану виступив активіст Ігор Луценко, який подякував усім, хто переживав і молився за нього у час, коли його було викрадено.

"Після "поїздки до лісу" я зрозумів, що вони навіть після трьох місяців протестів не можуть збагнути, хто нам платить", - заявив активіст зі сцени Майдану.

21 січня Ігоря Луценка разом із іншим активістом - Юрієм Вербицьким - викрали невідомі із Олександрівської лікарні у Києві. Після 15-годинного "спілкування" викрадачі залишили Ігоря Луценка у лісі поблизу Києва зі струсом мозку та численними забоями. Згодом іншого активіста Юрія Вербицького було знайдено мертвим.

Так само за підтримку і молитви подякував часникам Народного Віче телефоном із Литви активіст Автомайдану Дмитро Булатов.

Руслана Лижичко, виступаючи зі сцени Євромайдану, зачитала погрози, які приходять на її телефон. Серед цих погроз - і попередження про те, що з нею буде так само, як і з Дмитром Булатовим. Відповідаючи на ці погрози, вона заявила:

"Я не просто нікуди звідси не піду, я все життя присвячу тому, щоб цей режим пішов", - заявила вона, припустивши, що погрози на її адресу стали жорсткішими та частішими по тому, як вона заявила про потребу застосування персональних санкцій проти українських можновладців під час візитів до низки європейських країн минулого тижня.

Масові протести у Києві та інших містах України розпочалися наприкінці листопада по тому, як уряд вирішив не підписувати угоду про Асоціацію з ЄС.

Згодом спроба силового розгону мирних протестів призвела до загострення ситуації, жорстких сутичок між правоохоронцями та учасниками протестів, під час яких кілька осіб загинули, сотні зазнали поранень, були затримані, викрадені чи зникли.

Як заявив під час Народного віче депутат Петро Порошенко, станом на 8 лютого 49 активістів Євромайдану залишаються під арештом, 392 "вдалося витягти із в'язниці", "боротьба за долю кожного із 36 зниклих і викрадених людей ще триває".

Новини на цю ж тему