Повені на півдні Англії надовго, каже Кемерон

Рятувальні служби Копирайт изображения PA
Image caption Рятувальні служби евакуюють людей у графстві Беркшир

У багатьох районах на південному сході і південному заході Англії зберігається загроза повеней через невпинні зливи і сильний вітер.

У графствах Беркшир і Саррей діють 14 попереджень про небезпеку серйозних повеней, що становлять загрозу життю людей. Два попередження оголошено в графстві Сомерсет.

Прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон попередив, що повені, які останніми тижнями охопили країну, становлять серйозну загрозу, а подолання їхніх наслідків триватиме довго.

Британське міністерство оборони виділило для участі в рятувальних роботах 1600 військовослужбовців, частина з яких уже розміщена в південних районах країни.

Девід Кемерон відвідав у вівторок місто Дауліш в Девоні, де під час шторму хвилі змили частину залізничного полотна на головній гілці, що веде до Уельсу.

"Уряд зробить усе можливе для координації ресурсів країни - якщо потрібні гроші, вони будуть витрачені, якщо потрібна матеріальна допомога, вона буде надана, якщо знадобиться допомога військових, вона прийде", - сказав прем'єр-міністр.

У верхів'ї річки Темзи евакуйовано більше тисячі житлових будинків. Набагато більше число знаходиться в зоні ризику затоплення, проте в багатьох випадках мешканці відмовляються покидати житло.

Копирайт изображения BRITISH ARMY
Image caption На допомогу в доланні наслідків повені кинули солдатів

Начальник поліції графства Саррей Матт Твіст заявив, що в країні оголошена ситуація стихійного лиха і що масштаби повені є безпрецедентними.

Більше 5 000 будинків затопило за минулі два місяці в результаті безперервних дощів в Англії та Уельсі - найгірших і найбільш затяжних за останні 250 років.

Метеоуправління випустило попередження про погану погоду майже на всій території Британії в середу, обіцяючи сильний вітер, дощ і сніг.

На думку метеорологів, у середу на країну впаде новий антициклон з районів південної Атлантики, який принесе з собою інтенсивні опади і сильний вітер.

Копирайт изображения BBC World Service

У північних районах опади випадуть у формі мокрого снігу і можуть викликати чергове зростання рівня води в місцевих водоймах.

На одному з найбільш напружених маршрутів залізничного руху в країні, між лондонським вокзалом Паддінгтон і Редінгом, що на півдороги до Оксфорду, поїзди змушені знижувати швидкість через залиту колію.

Нинішнє стихійне лихо має яскраво виражену політичну складову. Багато жителів найбільш постраждалого від підтоплень графства Сомерсет звинувачують центральну владу в бездіяльності протягом багатьох років і в нехтуванні дренажними роботами, які могли б запобігти повені.

Копирайт изображения Getty
Image caption Від грудня в Англії вже було 130 попереджень про повені

Новини на цю ж тему