"Доктора Пі" засудили на 8 років

Слюсарчук
Image caption Андрій Слюсарчук не вважає себе винним

Суд у Львові на вісім років засудив Андрія Слюсарчука, відомого як "Доктор Пі", за вбивство і шахрайство.

Як повідомляє кореспондент ВВС Україна у Львові Тарас Базюк, Сихівський районний суд визнав Слюсарчука винним у вбивстві з необережності двох людей, підробленні документів і незаконній лікарській діяльності.

Сам Слюсарчук не вважає себе винним і збирається оскаржувати вирок, а судовий процес називає "спектаклем".

Крім того, суд задовольнив цивільні позови п'ятьох потерпілих.

Слюсарчука, який називав себе нейрохірургом і стверджував, що має унікальні можливості, заарештували в Києві у 2011 році.

Справи проти нього порушили після розслідування львівської газети "Експрес", журналісти якої заявили, що у Слюсарчука немає медичної освіти, а його дипломи - фальшиві.

Подасть апеляцію

Суд визнав винним Слюсарчука в ненавмисному вбивстві двох осіб, яких він брався лікувати – 52-річного Олександра Лозового з Хмельниччини та трирічного Даниїла Прокопчука з Тернопільської області.

У ще трьох випадках, які фігурували у кримінальних провадженнях, судове слідство встановило, що дії "Доктора Пі" не призвели до смерті людей.

П’ятьом потерпілим він має відшкодувати моральні та матеріальні збитки загалом на сотні тисяч гривень.

Зокрема, родині загиблого Олександра Лозового він має повернути 70 тисяч гривень, а решті – по 30 тисяч.

Суд також визнав, що Слюсарчук використовував підроблені документи про медичну освіту за допомогою яких проводив незаконну медичну діяльність.

У перерві в судовому засіданні підсудний сказав, що не чинив нічого із того, в чому його обвинувачують, має намір подавати апеляцію на вирок суду, який він назвав "спектаклем".

"Я задоволений тим, що сьогодні чую, бо це дає мені можливість апеляції, касації і, нарешті, Європейського суду. Я не вважаю себе кришталево чистим, але нічого з того, що спливло, до мене жодного стосунку немає", - сказав він.

За словами Слюсарчука, незабаром можуть з’явитися нові документи, які будуть додані до апеляцйної скарги і які "розіб’ють цю справу вщент".

Він назвав судовий процес "спектаклем", а обвинувальний висновок - побудованим "на істерії".

"Причинно-наслідковий зв'язок між діями лікаря і смертю пацієнта без розтину довести неможливо. Чому ці розтини не проводять? Тому що у них тоді нічого не залишиться: з п'яти епізодів у трьох випадках вони сказали, що немає причинно-наслідкового зв'язку, а в двох інших випадках розтину не було", - заявив "Доктор Пі".

Від генія до засудженого

Андрій Слюсарчук здобув популярність, коли 2006 року продемонстрував свої нібито неймовірні здібності – під час сеансу він запам’ятав 5100 чисел за 117 секунд і це досягнення було внесено до Книги рекордів України.

Через кілька років він твердив, що зміг запам’ятати 30 мільйонів знаків після числа Пі, а на початку 2011 року здобув перемогу у шаховій партії проти комп’ютерної програми "Рибка".

Щоправда, цей матч отримав неоднозначні відгуки в середовищі професійних шахістів.

Того ж року Андрій Слюсарчук опинився на гребені успіху, бо разом з кількома іншими викладачами з Львівської політехніки став лауреатом Державної премії України у галузі освіти за роботу про запам'ятовування великих обсягів інформації.

Але вже в жовтні в газеті "Експрес" з’явилася стаття з твердженнями про те, що твердження Слюсарчука щодо багатьох моментів його біографії не відповідають дійсності, зокрема його начебто московська медична освіта.

Понад те, журналісти звинуватили Слюсарчука в причетності до загибелі кількох осіб, яких він лікував.

У листопаді 2011 року його затримали і взяли під варту. Проти нього порушили кримінальні справи за підозрою у вбивствах.

На суді Слюсарчук не визнавав себе винним, казав присутнім журналістам, що весь судовий процес організувала Партія регіонів, яку він нібито багато критикував.

Його адвокати неодноразово заявляли про те, що їх підзахисного били у правоохоронних органах, а більшість свідків давали свідчення на його користь.

Також захист твердив, що дії Слюсарчука під час операцій не були безпосередньою причиною загибелі людей.