Будівлю КМДА повернули міській владі Києва

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Незадовго до початку Народного віче 16 лютого активісти Євромайдану звільнили і передали міській владі приміщення Київської міської державної адміністрації.

Звільнено також приміщення чотирьох обласних державних адміністрацій, захоплених активістами під час апогею антиурядових протестів у січні.

Приміщення Київської мерії було захоплене протестувальниками на початку грудня і понад два місяці виконувало роль штабу національного спротиву.

17 лютого вибігає крайній термін, відведений законом про амністію учасникам антиурядових протестів на те, аби вони звільнили захоплені адміністративні будівлі.

Відступ з КМДА

Документ про передання мерії підписав комендант КМДА Руслан Андрiйко з представником ОБСЄ, послом Швейцарії Крістіаном Шоненбергером.

Передання будівлі відбулося в присутності голови КМДА Володимира Макеєнка, який фактично отримав мерію у підпорядкування столичної влади.

"Ви були свідками: підписано протокол. Ми сподіваємось, що це перший крок для нормалізації ситуації в Києві та Україні", - прокоментував подію представникам ЗМІ Макеєнко.

Він запевнив, що жодних претензій до мітингувальників стосовно збитків через перебування людей у КМДА міська влада не має.

"Тут немає збитків ніяких. Це приміщення належить київській громаді. Тут були громадяни України, тут були кияни. Це все наші проблеми, ніяких матеріальних, моральних претензій ні до кого немає. Й усно ми сказали це, і письмово", - цитує Макеєнка агентство УНІАН.

Раніше протестувальники частково відкрили також проїзд автотранспорту по вулиці Грушевського.

Виконані умови

Комендант звільненого приміщення Київської мерії Руслан Андрійко висловив готовність протестувальників повернутися в КМДА, якщо протягом неділі генеральний прокурор України Віктор Пшонка не зробить заяву про звільнення всіх затриманих активістів і про відсутність будь-яких претензій влади.

Депутат Верховної Ради, член фракції "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Арсен Аваков заявляє про розблокування протестувальниками будівель Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської і Полтавської обласних державних адміністрацій.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Барикади залишаться, але КМДА звільнено

Про це він написав у своєму блозі в інтернет-виданні "Українcька правда".

"Тернопільська, Івано-Франківська, Львівська й Полтавська ОДА розблоковані цієї ночі - державні службовці в них можуть приступити до роботи", - написав він.

Аваков зазначає, що обладміністрації розблоковано відповідно до рішення ради Майдану. За словами Арсена Авакова, на ранок неділі протестувальники виконали всі формальні умови закону про амністію.

Копирайт изображения n
Image caption Приміщення звільнили - умови закону про амністію виконано

У зв'язку з цим штаб опору й рада Майдану вимагають від влади негайного виконання їхньої частини закону, зокрема, закриття близько 2 тис. кримінальних справ проти учасників протестів, остаточної реабілітації 236 раніше заарештованих, які нині перебувають під домашнім арештом і на поруках.

При цьому Аваков зазначає, що у разі невиконання владою норм закону штаб національного спротиву залишає за собою право повернутися до тих формам протесту й реакції, які вважатиме адекватними - включаючи повторне блокування будівель і органів влади.

Депутат прогнозує у вівторок, 18 лютого, жорсткі події всередині й зовні Верховної Ради.

Закон про амністію затриманих активістів Євромайдану набув чинності 2 лютого.

Відповідно до закону, 17 лютого - останній день, до якого протестувальники повинні звільнити всі захоплені адмінбудівлі, розблокувати всі площі й вулиці, крім тих, на яких проходять мирні акції протесту, інакше закон втратить чинність.