Метро не працює, перекриті дороги - СБУ "бореться з терором"

Апокаліптичні сцени в Києві Копирайт изображения AFP
Image caption Апокаліптична картина в центрі Києва 19 лютого після кривавих сутичок вівторка

Служба безпеки України перейшла на посилений режим готовності до антитерористичної діяльності, заявив на зустрічі з послами іноземних держав заступник голови СБУ Володимир Породько.

"СБУ сьогодні вранці, відповідно до законодавства про боротьбу з тероризмом, була змушена перейти на посилену ступінь готовності суб'єктів антитерористичної діяльності та роботи антитерористичного центру", - цитує Породька в своєму повідомленні агентство "Інтерфакс".

Зустріч представника Служби безпеки України з іноземними послами відбулася в приміщенні МЗС через день після найкривавішого протистояння за всю історію незалежної України.

Представники міжнародної спільноти - США, ЄС, ООН, ОБСЄ - засудили кровопролиття у Києві у вівторок і закликали сторони протистояння припинити застосування сили і відновити політичний діалог.

Елементи надзвичайного стану

Однак президент Янукович у телезверненні поклав провину за пролиту у вівторок кров на опозицію, яка, за його словами, не відмежувалася від радикальних елементів, які застосували зброю.

Заступник голови СБУ Володимир Породько заявив послам, що з Управління СБУ в Івано-Франківській області викрадено зброю і боєприпаси, і перерахував кількості одиниць зброї, що нібито потрапили до рук протестувальників: "268 табельних пістолетів, 2 гвинтівки, 3 ручних кулемети, 92 гранати і близько 15 тис. патронів".

Копирайт изображения BBC World Service

Раніше міністерство оборони повідомило про посилення охорони складів зі зброєю та інших стратегічних об'єктів, але спростувало інформацію, поширену в соціальних мережах колишнім міністром Анатолієм Гриценком про те, що солдатів передислокують для розгону протестів у Києві.

"У зв’язку із загостренням суспільно-політичної ситуації в країні, з метою недопущення розкрадання озброєння, боєприпасів та іншого військового майна у даний час Збройними Силами України проводяться заходи щодо посилення охорони військових арсеналів, баз, складів та інших військових об’єктів", - сказано в заяві на веб-сайті міністерства.

Міністерство підтвердило, що охорону посилять військовослужбовцями з’єднань і частин високомобільних десантних військ

"Інформація про передислокацію частин і підрозділів Збройних Сил України для силового розгону мітингувальників в Києві не відповідає дійсності", - заявило міноборони.

Транспорт не працює

У середу в столиці України не працює метро. У КМДА причиною зупинки метро називають загрозу терактів.

Натомість у посиленому режимі працює наземний транспорт. Зокрема, комунальне підприємство "Київпастранс" організувало додаткові маршрути за напрямком роботи метрополітену і збільшило кількість рухомого складу на найбільш завантажені маршрути.

Як повідомили BBC Україна кияни, які вранці діставалися на Правий берег із Лівого, серйозних заторів на мостах через Дніпро немає.

В.о. прем'єр-міністра Сергій Арбузов закликав громадян з розумінням поставитися до обмеження руху транспорту.

Комунальне підприємство "Київпастранс" заявляє про збереження безплатного проїзду в комунальному наземному транспорті 19 лютого.

"Проїзд у київському наземному транспорті наразі є безкоштовним", - повідомили в прес-службі агентство "Українські новини".

При цьому представник прес-служби повідомляє, що випадки, коли працівники стягують у киян плату за проїзд, є одиничними.

"Київпастранс" просить жителів Києва в таких випадках повідомляти про рейс і номер транспортного засобу, щоб врегулювати це питання.

Перекриті дороги...

Після того, як у західних областях України протестувальники захопили обласні органи державної влади та управління СБУ і внутрішніх військ, зі Львова, Тернополя, Івано-Франківська і Рівного вирушили добровольці на київський Майдан.

Однак повідомляють, що на під'їздах до Києва багатьох зупиняють блок-пости ДАІ.

Як сказано в репортажі ТСН, ДАІ підігнала вантажівки з піском і перегородила головні траси, що ведуть до столиці з Дніпропетровська, Одеси, Броварів, Борисполя та Варшавську трасу.

У двох місцях перекрито Бориспільську трасу, із 4-х смуг вільна лише одна.

Варшавська траса на виїзді з Гостомеля у бік Києва засипана піском. Перегороджена вантажівками Житомирська траса. Легковики пускають узбіччям.

Частково перекрита Одеська траса. На виїзді з Обухова стоять три БТРи, а також машини з піском і камінням.

Затримані поїзди...

У середу вранці на дорозі до Києва було затримано два поїзди - №142 Львів-Київ і №44 Івано-Франківськ-Київ.

Про це BBC Україна повідомили в "Укрзалізниці".

За офіційною інформацією, потяги затримали через повідомлення про замінування.

Перевірку поїзда Львів-Київ уже завершили, він прибув до столиці із запізненням на три години.

Потяг Івано-Франківськ-Київ також запізнився на 3-3,5 години.