Харків: щонайменше 97 у лікарні після "мирного мітингу патріотів"

Харків

Масовим побиттям та знущанням з євромайданівців завершився у Харкові «мирний мітинг патріотично налаштованих харків’ян», як офіційно називали його організатори – мер Геннадій Кернес та екс-губернатор Михайло Добкін.

Тільки за офіційними даними, постраждалих під час штурму обласної адміністрації – 97.

В результаті атаки адміністративну будівлю "зачищено" від Самооборони, на вході замість державного українського під схвальні вигуки натовпу водрузили прапор Росії.

Мітинг був справді мирним протягом двох годин: палкі промови зі сцени про любов до рідного міста. На центральну площу Харкова вийшли кілька десятків тисяч харків’ян: висловити підтримку Геннадію Кернесу та Михайлові Добкіну, виступити проти демонтажу пам’ятника Леніну, проти уявного захоплення міста Євромайданом. Значна кількість людей була з георгіївськими стрічками.

"Зустріч весни"

На штурм обласної адміністрації натовп пішов вже по завершенню офіційної частини, коли "перші особи" поїхали з площі.

Вже потім, коли події вщухли, мер Харкова Геннадія Кернес знов з’явився на площі. В офіційному коментарі він заявив, що це було "мирне зібрання" харків’ян, які самі організували "зустріч весни" за допомогою соц.мереж. На штурм, за версією Кернеса, людей спровокувала Самооборона: кинула в бік мітингу вибуховий пакет або гранату. Проте очевидці "зачистки", журналісти, які були в епіцентрі, категорично заперечують ці інформацію.

Image caption Зустріч весни у Харкові

ОДА вже тиждень перебуває під контролем Самооборони Євромайдану. Кілька десятків хлопців утримували будівлю, час від часу Координаційна Рада висувала вимоги до місцевої та центральної влади. Жодна з яких не мала офіційної реакції, окрім відставки Михайла Добкіна, який, проте, підкреслював, що зробив цей крок через намір балотуватися на посаду президента.

Перші атаки Самооборона в ОДА відбила, але чисельна перевага була на боці ідейних опонентів. Люди характерної зовнішності, переважно з георгіївськими стрічками, зрештою зім’яли хлопців та увірвалися в будівлю через вхідні двері та вибивши шибки. Молодь всередині по-звірячому побили і виводили з адміністрації, як полонених, під образливі вигуки натовпу.

Над майданом лунало "Ро-сі-я!"

Один з постраждалих – Сергій Жадан, якого витягли на сцену та били гуртом, аж поки міліція "відібрала" письменника та вивела з епіцентру. Нині він в лікарні.

Міліція штурм не попередила і бійці не заважала. Співробітники МВС намагались тільки вберегти від подальшого суду лінчу вже побитих євромайданівців: штурмовики виводили їх з ОДА та передавали міліції, щоб провести крізь агресивний натовп.

Image caption Одна із жертв "мирних патріотів"

Бійців Самооборони, дівчат, літніх людей, журналістів – скривавлених, деморалізованих - відводили в бік та ставили на коліна, як полонених. Важко поранених передавали медикам швидкої: карети від’їжджали з місця подій, наповнені побитими людьми, як маршрутки в годину пік. Решту "затриманих" міліція доправила до райвідділку.

Тисячі харків’ян спостерігали за подіями, знімали на мобільні телефони, підбурювали один одного до самосуду, добивали поранених. Над майданом лунало "Ро-сі-я!", люди радісними криками привітали прапор РФ на вході до ОДА.

В ту саму мить з вікна верхнього поверху будівлі вивісили "білий прапор" - простирадло на палиці, але його вже ніхто не помітив.

Новини на цю ж тему