Іспанці вшанували жертв теракту 2004 року

Іспанці оплакують жертв 11М Копирайт изображения AFP
Image caption Іспанці оплакують жертв 11М: від бомбових нападів 11 березня минуло 10 років

Родичі загиблих у теракті на приміській залізниці Мадрида вшанували жертв у меморіальній церемонії, у якій узяв участь іспанський король Хуан-Карлос.

Урочисте богослужіння в кафедральному Соборі Альмудена відправив архієпископ Мадрида кардинал Марія Русо Варела.

На місцях, де десять років тому вибухнули бомби, закладені в чотирьох пасажирських потягах, мешканці іспанської столиці поклали квіти і запалили свічки.

У вибухах, які прогриміли в розпал ранкової години пік 11 березня 2004 року, було поранено 1800 людей.

Через два тижні семеро підозрюваних організаторів мадридських вибухів висадили себе в повітря, коли до квартири, де вони переховувалися, прийшла поліція.

Король Хуан-Карлос і королева Софія провели у вівторок зустріч з учасниками об'єднання жертв вибухів, після чого прибули на меморіальну месу до собору.

Жалобна церемонія пройшла також у мадридському парку Буен-Ретіро, де в небо випустили 191 білу повітряну кульку, а дерева заквітчали білими квітами на згадку про жертв подій, які в Іспанії відомі як 11M (за першою літерою іспанської назви місяця березня).

Президент Асоціації жертв тероризму Анхелес Педраса закликала політичну еліту Іспанії не забувати про жертв 11М.

"Не залишайте жертв напризволяще", - сказала вона.

На станції Аточа, куди прямували всі чотири потяги, великий напис проголошував: "Ви назавжди в нашій пам'яті; ми вас не забудемо".

Мадридці принесли букети квітів і запалили свічки біля пам'ятника загиблим на цьому найбільшому із мадридських вокзалів.

Прем'єр-міністр Іспанії Мар'яно Рахой, який узяв участь у меморіальній відправі у вівторок, вислав через Twitter послання родичам жертв: "Моя солідарність - із родичами, а мої думки - з жертвами найгіршого нападу в нашій країні. Іспанія з вами".

Копирайт изображения Reuters
Image caption Король Хуан-Карлос і родичі жертв

Новини на цю ж тему