Путін підписав угоду про приєднання Криму до РФ

Рейтинг Путін зростає в Росії, а на Заході йому погрожують ізоляцією Копирайт изображения Reuters
Image caption Рейтинг Путін зростає в Росії, а на Заході йому погрожують ізоляцією

Президент Росії Володимир Путін та лідери нової кримської влади підписали на Федеральних Зборах конституційний закон про входження Криму та Севастополя до складу Російської Федерації.

У неділю в Криму пройшов референдум щодо приєднання до Росії. Згідно з результатами, понад 95% виборців проголосували за входження до РФ, хоча це голосування бойкотували кримські татари та етнічні українці. Влада у Києві, лідери ЄС та США не визнали референдум та його результати.

У вівторок закон щодо приєднання півострова з боку Криму підписали Володимир Костантінов - спікер Ради Криму, Сергій Аксьонов - прем'єр-міністр, Олексій Чалий - уповноважений представник Севастополя. З боку Росії документ підписав Володимир Путін.

"Крим - це наше спільне надбання і найважливіший фактор стабільності в регіоні. І ця стратегічна територія повинна перебувати під сильним, стійким суверенітетом, який за фактом може бути тільки російським", - сказав президент пан Путін у своєму виступі.

Володимир Путін також звернувся до українців, розкритикувавши нове керівництво у Києві, яке, на його переконання, прийшло до влади в результаті перевороту:

"Ми завжди поважали територіальну цілісність України. На відміну від тих, хто приніс її в жертву своїм політичним амбіціям. Вони хизуються гаслами про велику Україну, але саме вони зробили все, щоб розколоти країну".

Реакція Заходу

Пан Путін закликав українців не боятися Росії.

"Не вірте тим, хто лякає вас Росією. Кричить про те, що за Кримом підуть інші регіони. Ми не хочемо розколу України", - заявив він.

До кінця тижня закон, підписаний президентом РФ та кримськими лідерами, має ратифікувати російський парламент. Більшість оглядачів погоджується, що це лише формальність.

Такий крок Кремля одразу ж засудили західні країни, які вже запроваджують і обіцяють запровадити нові жорсткіші санкції.

Офіційний Київ заявив, що ніколи не визнає цю кримську угоду.

"Україна і весь цивілізований світ ніколи не визнають нелегітимно проголошеної незалежності Криму та його насильницького відторгнення від території нашої держави", - сказано в заяві українського МЗС.

Президент США Барак Обама закликає провести наступного тижня у Гаазі засідання "Великої сімки", де пропонує обговорити кризу в Україні та подальші дії.

Велика Британія вже заявила, що призупиняє всю військову співпрацю з Росією.