Пошуки авіалайнера в Малайзії: на брифінгу виник хаос

Родичі не витримують напруги Копирайт изображения Reuters

Розчарування безрезультатними пошуками малайзійського літака, який здійснював рейс MH370, призвело до хаосу у Кала-Лумпурі, коли родичів китайських пасажирів зниклого авіалайнера силою відтягли від журналістів.

Хаос виник, коли родичі пасажирів намагалися прорватися до китайських журналістів зі скаргами на дії малайзійської влади.

Серед тих, кого поліція відштовхнула від родичів, був кореспондент ВВС у Куала-Лумпурі.

У пошуках зниклого літака, який вилетів 8 березня з 239 людьми на борту, беруть участь 26 країн.

Одна з родичок, жінка середнього віку, голосила: "Вони щодня кажуть щось інше! Куди подівся літак? Знайдіть наших рідних! Знайдіть цей літак!"

Раніше родичі китайських пасажирів зниклого літака Авіаліній Малайзії пригрозили оголосити голодування у разі, якщо влада країни не надасть точнішої інформації про долю авіалайнера.

Про це було заявлено на зустрічі родичів пасажирів з представниками авіакомпанії, що пройшла в Пекіні.

Boeing-777, що здійснював рейс МН370 з Куала-Лумпура до Пекіну, безслідно зник 8 березня. На борту перебували 239 осіб, з яких 153 - громадяни Китаю. Досі про долю літака, екіпажу і пасажирів немає жодної інформації.

Після зустрічі з представниками авіакомпанії родичі провели між собою голосування з питання про голодування. "Ми хочемо лише правди", - сказала одна жінка. За словами деяких з родичів, влада Малайзії знає про зниклий літак більше, ніж повідомляє в пресі.

Президент компанії Ахмед Джаухарі Яхі заявив на прес-конференції в понеділок, що його компанія робить усе можливе для допомоги родичам зниклих пасажирів.

Дані радара

Міністр транспорту Малайзії Хішамуддін Хуссейн подякував міжнародній спільноті за допомогу і додав, що слідчі тепер розглядають два можливі варіанти розвитку подій, виходячи з того, що відхилення від курсу було здійснено навмисно.

Літак міг продовжувати летіти в північно-західному напрямку, від північного Таїланду до Казахстану. Другий варіант - літак повернув на південь, у бік Індонезії та південної частини Індійського океану.

Китай заявив, що зараз проводить пошуки літака на своїй території. Пекін також говорить, що в пошуках авіалайнера задіяний 21 супутник.

Китайська влада повідомила також, що провела ретельну перевірку біографії своїх громадян, які перебували на борту літака, і не знайшла зв'язку з терористами в жодного з пасажирів.

Копирайт изображения BBC World Service

Військово-повітряні сили Таїланду заявили, що повторне вивчення даних радарів вказує на те, що невдовзі після того як пілот літака попрощався з наземними диспетчерами, він міг повернути на захід, у бік Малаккської протоки.

Раніше військові Таїланду стверджували, що не виявили жодних ознак малайзійського літака на своїх радарах.

Австралія керує пошуками літака в південній частині Індійського океану. За інформацією австралійського управління з безпеки мореплавства, завдяки вивченню даних із супутників та аналізу можливих переміщень авіалайнера вдалося дещо звузити район пошуків. Але цей район, як і раніше, охоплює гігантську територію.

Сім годин без зв'язку

Копирайт изображения AP

Boeing-777 вилетів о 0:40 за місцевим часом з Куала -Лумпура в Пекін у минулу п'ятницю. На його борту перебували 12 членів екіпажу і 227 пасажирів: 153 громадянина КНР, 38 малайців, семеро індонезійців, шестеро австралійців, п'ятеро індійців, четверо французів, троє американців, по два канадці, новозеландці, українці та іранці, по одному росіянину, голландцеві і тайванці.

Зв'язок з авіалайнером перервався приблизно через годину після вильоту, коли він перебував над Південно-Китайським морем в повітряному просторі В'єтнаму на схід від Малайського півострова.

Остання автоматична передача даних з борту МН370 була здійснена в 1:07. Після цього, як вважають, передавач був навмисне відключений кимось у кабіні пілота.

Влада Малайзії заявила, що незадовго до зникнення авіалайнера останнім на зв'язок з диспетчерами вийшов другий пілот зниклого літака. Стверджується, що саме йому належала фраза: "Добре, на добраніч", виголошена в 1:19, коли "Боїнг" залишав повітряний простір Малайзії.

Через 2 хвилини після цього літак, що був над Південно-Китайським морем, покинув зону видимості радарів малайзійських авіадиспетчерів. Однак у 2:15 він був помічений на радарі малайзійських військових у той час як пролітав над Малаккською протокою - в протилежний бік від свого запланованого маршруту.

Контакт МН370 із супутником в 8:11 показав, що лайнер, як видно, продовжував політ ще не менше семи годин після того, як його системи зв'язку були відключені.

Кілька держав вже відкинули припущення, що їх повітряний простір могло бути порушено.