Кличко і Порошенко хочуть рішучіших дій Заходу щодо Росії

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Віталій Кличко та Петро Порошенко, обоє можливих кандидатів в президенти України, у середу з одноденним візитом відвідали Лондон, де зустрілись із прем'єр-міністром Девідом Кемероном, міністром закордонних справ Вільямом Хейгом та депутатами британського парламенту.

Головною темою зустрічей була криза в Україні та санкції проти Росії за анексію Криму.

Обоє погоджуються, що Захід повинен більше тиснути на Москву.

"Я вважаю, що Захід може робити більше, але в першу чергу повинні робити ми самі. Найбільш ефективною формою протидії (Росії) є не боєзіткнення. Звісно, я впевнений, що якщо агресор зараз перейде кордон Криму, українська армія має відкривати вогонь - ми не можемо далі миритись або демонструвати м'які дії - але в Криму не треба давати людям надію, що завтра він буде швидко звільнений, Крим окупований, окупований внаслідок агресії, це дуже важка і складна ситуація для України. Ми повинні застосовувати всі заходи: з одного боку санкції, які роблять наші міжнародні партнери, з другого - твердість позиції українців, з третього - економічні, коли мешканець України продемонструє, що він живе набагато щасливіше, ніж мешканець Криму, я впевнений в тому, що кримчани також розчаруються. І тільки комбінація всіх цих заходів дозволить нам виконати те, що сьогодні заявляють і народ, і політики: Крим завжди буде українським, світ ніколи не визнає анексії Криму", - сказав в інтерв'ю ВВС Україна Петро Порошенко.

"Ми вимагали (на зустрічах із британськими парламентарями та прем'єр-міністром) позиції, яка була б більш ефективною, тому що ми не бачимо якогось ефекту від вже запроваджених санкцій. Тому треба обговорювати нові кроки щодо санкцій. Але я хочу підкреслити, що це санкції не проти Росії, не проти людей, а проти дій, які здійснює керівництво іншої держави по відношенню до України", - додає лідер партії "УДАР" Віталій Кличко.

Пан Порошенко також наголосив, що з Росією можливий діалог лише після повернення Криму Україні.

"Наша позиція абсолютно проста і чітка: ми готові до будь-яких компромісів, якщо буде повернутий Крим. Повернення Криму, а все інше - потім", - сказав екс-міністр закордонних справ України Петро Порошенко.

Після зустрічі на Даунінг-стріт Порошенко та Кличко також порозмовляли із українськими активістами в Лондоні, які в розмові з ВВС Україна сказали, що очікували від українських політиків більш конкретних кроків та вимог від Заходу застосувати більш жорсткіші санкції проти Росії, зокрема щодо представників російського бізнесу.

Участь у виборах

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Візит відбувався в день, коли в Україні оприлюднили результати соціологічного опитування, проведеного Центром соціальних та маркетингових досліджень "СОЦИС", Київським міжнародним інститутом соціології, Соціологічною групою "Рейтинг" та Центром Разумкова, щодо президентських виборів у травні.

У першому турі виборів Петра Порошенка готові підтримати 24,9% респондентів, другу позицію посідає Віталій Кличко – 8,9%, а третю - Юлія Тимошенко із 8,2%.

Усього було опитано 6200 респондентів в усіх регіонах України, крім Криму.

За даними опитування, українці демонструють дуже високий рівень електоральної активності: близько 84% виборців готові чи скоріше готові взяти участь у волевиявленні.

У другому турі Порошенко в парі з Кличком переміг би із результатом 42.9%, у парі з Тимошенко набрав би 46,3% і розгромив би Сергія Тігіпка із результатом 50,8%.

В українських ЗМІ з'явилась непідтверджена інформація, що Віталій Кличко може підтримати кандидатуру Петра Порошенка і не балотуватиметься на виборах.

Хоча в інтерв'ю ВВС Україна пан Кличко не підтвердив цю інформацію, наголосивши, що має намір брати участь у виборах і може підтримати кандидатуру Петра Порошенка у другому турі, якщо такий буде.

"Я думаю, що в другому турі ми можемо розглядати таку можливість, щоб підтримати один одного, але на сьогоднішній день ще надто рано про це говорити, оскільки рейтинги ще будуть мінятись багато разів. Я вже про це говорив, я беру участь у президентських виборах, але далі побачимо. Я впевнений в тому, що демократичні сили повинні об'єднуватись, щоб демонструвати єдність", - наголосив Віталій Кличко.

В той сам час на запитання ВВС Україна, чи будуть у виборах брати участь і Віталій Кличко, і Петро Порошенко, пан Порошенко відповів: "Це питання буде вирішене через 2-3 дні, коли відбудуться з'їзди партій".

Новини на цю ж тему