Полковника Мамчура звільнили з полону

Мамчур Копирайт изображения Reuters

Командира Бельбекської авіаційної бригади Юлія Мамчура звільнили, його вивозять із Криму.

Окрім того, керівник медіа-центру Міноборони України в Криму Владислав Селезньов повідомив про звільнення ще п'яти українських військових.

"За моєю інформацією, звільнено шестеро осіб, в тому числі, полковника Юлія Мамчура та заступника командувача ВМС України, генерал-майора Ігоря Воронченка", - сказав пан Селезньов агенції "Інтерфакс".

За його словами, серед звільнених також капітан 2 рангу В'ячеслав Дем'яненко, старший лейтенант Олександр Філіпов, а також офіцери-морпіхи підполковник Дмитро Делятіцкий і майор Ростислав Ломтев.

Усі вони вже прямують з Криму до Чонгара у Херсонській області у супроводі озброєних людей.

Про зникнення командира військової частини Мамчура стало відомо 22 березня - після штурму авіабази у Бельбеку, на територію якої прорвалися представники "самооборони" Криму.

Ворота до частини виламали за допомогою БТРа.

Пізніше повідомили, що Юлія Мамчура заарештували російські військові і доставили до військової в'язниці у Севастополі.

Вивезти з Криму

За інформацією керівника Центру військово-політичних досліджень Дмитра Тимчука, міноборони зараз відпрацьовує різні варіанти подальшого виведення з Криму українських військовослужбовців та членів їхніх сімей.

"Один з варіантів зараз обговорюється з "Укрзалізницею". Він полягає у тому, щоб до поїздів, які йдуть з Сімферополя, чіпляти додаткові вагони для вивезення сімей військовослужбовців. Попередньо є згода забезпечити їм безкоштовний проїзд на материк. У Києві на базі однієї з військових частин створено приймальний пункт для військовослужбовців, що прибувають з Криму", - написав він у себе на Facebook.

За словами виконувача обов'язків президента Олександра Турчинова, "офіцери, які так мужньо себе проявили, за мужність і стійкість будуть безумовно нагороджені, підвищені по службі".

Пан Тимчук також додав, що за попередніми планами екіпажі кораблів вивозитимуть ближче до кінця тижня. Командири кораблів запевняють, що їхні підлеглі забезпечені всім необхідним.

Присутність екіпажів кораблів у Криму поки що потрібна на випадок згоди російського командування повернути раніше захоплені кораблі.

За інформацією Дмитра Тимчука, у складі Військово-морських сил України станом на ранок 26 березня залишилося 10 кораблів, катерів та суден забезпечення, тоді як 51 корабель захопили російські військові.

У міноборони 24 березня повідомили, що приблизно половина українських вояків у Криму перейшли на бік російської армії.