Стрілка у Форт-Худі не пустили у відпустку - ЗМІ

Копирайт изображения Getty
Image caption Солдат міг зчинити стрілянину через те, що не пішов у відпустку

Військовослужбовець, який убив у минулу середу трьох людей на американській військовій базі Форт-Худ у Техасі, міг незадовго до цього посваритися з товаришами по службі через відпустку.

Як повідомляють американські ЗМІ з посиланням на командування бази, 34-річному Айвану Лопесу відмовили у відпустці за сімейними обставинами.

У середу виходець з Пуерто -Ріко Лопес влаштував на базі стрілянину і вбив трьох людей, поранив ще 16 і зрештою застрелився сам.

Батько військовослужбовця заявив у п'ятницю , що Лопес "не міг перебувати в нормальному стані" у момент нападу.

За словами командування бази, є переконливі свідоцтва того , що Лопес мав нестійку психіку. Раніше він служив в Іраку , після чого проходив огляд у лікарів на предмет виявлення посттравматичного стресу.

Історія хвороби

Газета New York Times повідомила з посиланням на анонімні джерела, що після того, як Лопес отримав відмову у відпустці, він виглядав роздратованим.

Як повідомляється, він хотів знайти час, щоб вирішити сімейні питання після недавньої смерті матері.

Речник бази генерал -лейтенант Марк Міллі раніше відмовився коментувати природу конфлікту , що передував стрілянині.

Водночас він підтвердив, що Лопес останнім часом виявляв нешанобливе ставлення до товаришів по службі.

Двоє з убитих Лопесом військовослужбовців служили разом з ним.

"У нас є дуже сильні свідоцтва того, що у нього була історія хвороби , яка вказує на нестійкий психіатричний або психологічний стан, і ми вважаємо , що це був фундаментальний фактор, що лежить в основі події", - сказав Міллі.

Безглузде насильство

Стрілянина на базі Форт-Худ тривала 15-20 хвилин. Лопес під'їхав на машині до двох будівель на території бази і відкрив вогонь. Всі убиті і поранені були військовослужбовцями.

Зрештою його зупинила військова поліція. Тоді він вистрілив собі в голову з напівавтоматичного пістолета 45-го калібру , який був куплений в магазині неподалік від бази.

Міністр оборони США Чак Хейгел назвав інцидент "жахливою трагедією". Президент країни Барак Обама пообіцяв у повній мірі розібратися в події.

"Це трагедія - бачити настільки невимовне , безглузде насильство в місці, де солдати повинні відчувати себе в безпеці - у себе на базі", - заявив Обама.

У 2009 році на тій же базі Форт -Худ армійський психіатр майор Нідаль Хасан застрелив 13 людей і поранив ще 32. У вересні минулого року його засудили до смертної кари.

Хасан стверджував , що стріляв в товаришів по службі заради захисту афганських талібів, оскільки частина військовослужбовців з бази незабаром повинна була відправитися до Афганістану.