У Північній Європі гинуть медоносні бджоли

Бджоли

Проведене у 17 країнах ЄС дослідження показало, що все більше медоносних бджіл вимирають у Великій Британії та інших країнах північної Європи. В середземноморському регіоні ситуація краще.

Як повідомили в Єврокомісії, це найповніше дослідження загибелі колоній бджіл.

Смертність у зимовий період 2012-2013 років була особливо високою у Бельгії (33,6%) та Великій Британії (29%). У літній період смертність була найвищою у Франції – 13,6%.

Ситуація зі смертністю джмелів та інших диких бджіл, як і вплив пестицидів на життя комах, не досліджувалися.

У дослідженні вказано, що прийнятний рівень смертності у колонії складає близько 10%. У таких країнах як Греція, Італія та Іспанія рівень смертності не досяг цього рівня.

Рівень смертності оцінюється в національних масштабах, що базуються на репрезентативних вибірках. Всі 17 країн застосовували єдині стандарти збору інформації.

Загалом в межах дослідження було вивчено 32 тисячі колоній бджіл.

Вчені стурбовані смертністю серед диких бджіл, які також життєво важливі для запилення рослин.

Минулого року ЄС заборонив використання чотирьох пестицидів - неонікотиноїдів, які застосовуються у сільському господарстві.

Саме вони можуть призводити до смерті колоній бджіл у всій Європі, проте вчені досі ведуть запеклі дебати щодо впливу хімікатів на бджіл й наполягають на необхідності подальших досліджень.

Єврокомісія наполягала, щоб вплив пестицидів на бджіл також був включений до даного дослідження, проте з цим не погодилися уряди країн ЄС.