Герой російського ТБ: чоловік "зіграв" різні ролі для кількох каналів

НТВ і телеканал "Россия-1" намагаються з'ясувати особу героя своїх репортажів з України, який в одному випадку представився прихильником федералізації України, а в іншому його назвали "найманцем", що приїхав підтримати "майданівців".

Як з'ясувала ВВС Україна, йдеться про громадянина України, який зараз перебуває в лікарні в Миколаєві і відмовляється говорити з українськими слідчими без адвоката.

У репортажі, який показали в ефірі телеканалу "Россия-1", 50-річний Андрій Петков отримав струс мозку, складний перелом гомілки і опік обличчя з некрозом, коли прийшов на мирний протест в Миколаєві, щоб "відкрито заявити про те, що незадоволений діями нової влади".

У програмі НТВ, що вийшла в той же день (10 квітня), цього самого чоловіка, якого представили Андрієм Петховим, було названо "найманцем", громадянином Німеччини та ще "декількох держав", який привіз "Правому сектору" з Німеччини 500 тисяч євро і готував групу з 50 громадян Західної Європи до силових акцій.

"Оплата проводилася ним особисто до виходу на сцену театру бойових дій. При цьому він сам є лише передавальною ланкою в складній фінансовій схемі. Ну а хто стоїть за ним, найманець говорити відмовився ... Основна мета його групи - покалічити якомога більше мирних мітингувальників, щоб вони не змогли продовжувати свої акції", - говориться у закадровому тексті в сюжеті НТВ.

"В умовах революції"

У репортажі Незалежного телебачення Севастополя від 9 квітня ця ж людина - з прізвищем Петков - фігурує як "житель Німеччини, дитячий хірург, який врятував понад двісті малюків", який "приїхав підтримати земляків у боротьбі з неонацизмом".

"Мене хвилювало питання революції, яка йде в Україну і ніяк не вирішиться. Тому я зі своїх особистих грошей привіз певну суму грошей і вирішив допомогти в організації наметового містечка. Я підходив до табору і раптом тут почалося. Почали кидати каміння, гранати, стріляти. Я спробував сховатися в намет, тим більше я там робив перев'язку дівчинці постраждалої. Перебили обличчя, перебили ніс, гомілкову кістку. Мають відбутися складні операції. Я багато в чому розчарувався, але не опустив руки", - говорить герой репортажу севастопольської телекомпанії.

На кадрах телеканалів - один і той же чоловік, знятий з різних ракурсів. У кадрах "Вестей" на ліжку хворого видно георгіївську стрічку.

Представники російських телекомпаній, які транслювали репортажі за участі пана Петкова (або Петхова), не можуть пояснити, чи відповідає дійсності інформація в їхніх сюжетах.

Головний редактор програми "ЧП" на НТВ Андрій Іванов не зміг уточнити, чи перевіряли автори сюжету документи у пана Петхова.

"В умовах революції, як ви розумієте, багато шахраїв спливають на поверхню і по-різному представляються. Тому тут досить складно що-небудь стверджувати. Тим більше, коли вони туди приїжджають з грошима, вливають їх, так би мовити, а потім починають - "я - за білих, я - за червоних". Але це такі от умови, така реальність там в даний час", - сказав Російській службі Бі-бі-сі Андрій Іванов.

"Шок і дезінформація"

У програмі "Вести" Російській службі Бі-бі-сі сказали, що приголомшені тим, що сталося, проте пояснити, як це трапилося, поки що не можуть.

"Шокувало, що хтось із нас отримав дезу - чи то НТВ, чи то ми. Поки що я вам нічого не можу сказати. Винні нова українська влада, яка не пускає достатньо російських знімальних груп - з будь-яких телекомпаній, пачками завертають на кордоні. Ось у чому я бачу велику проблему. І доводиться ось так от працювати ", - сказав продюсер "Вестей", який не захотів назватися.

За його словами, кадри з Андрієм Петковим вони отримали від стрингера (позаштатного співробітника) в Миколаєві.

"Матеріал був оброблений (Антоном) Лядовим (кореспондентом"Вестей") тут, у Москві. Матеріал був отриманий від стрингера", - сказав продюсер.

Єдине, що двом російським телекомпаніям достовірно відомо про Андрія Петкова (Петхова) - те, що він знаходиться на лікуванні в лікарні швидкої допомоги в Миколаєві.

Кореспонденту ВВС в Миколаєві керівник прес-служби Миколаївського міського управління міліції Тетяна Лисецька повідомила, що героя репортажів таки звати Андрій Петхов і насправді він є громадянином України.

За її словами, говорити зі слідчими пан Петхов поки що відмовляється, бо у нього немає адвоката.

В обласному управлінні охорони здоров'я ВВС повідомили, що у пана Петхова кілька переломів ніг, і після того, як навколо особистості пацієнта почав здійматися ажіотаж, доступ відвідувачів до нього обмежили, щоб забезпечити нормальний режим лікування.