Капітан затонулого порома вибачився перед сім'ями загиблих

Капітан

Капітан південнокорейського порома, який затонув цього тижня, сказав, що відкладав наказ про евакуацію, тому що боявся, що пасажирів "віднесе течія".

69-річний капітан Лі Чон Сок був заарештований разом з двома членами екіпажу в п'ятницю.

Його розкритикували за те, що не віддавав вчасно накази про евакуацію.

Лі Чон Сока вже допитала поліція, а відеокадри, де він попросив вибачення у загиблих та їхніх родичів, були показані по місцевому телебаченню.

"Я схиляю голову і прошу вибачення у родичів жертв", - сказав він.

"Я дав інструкції щодо маршруту, потім ненадовго пішов у спальню, а потім корабель затонув", - зазначив капітан.

"Течія була дуже сильною, температура океанської води - низька, і я подумав, що якщо люди покинуть пором, належно не оцінивши ситуацію, якщо вони не будуть одягнені у рятувальний жилет, і навіть якщо будуть, їх може віднести течія і вони можуть стикнутися з багатьма іншими труднощами", - пояснив він.

За словами капітана, в момент, коли пором перекинувся, рятувального катера не було поруч.

Тіла

Із 475 пасажирів порома 340 були школярами та вчителями середньої школи з міста Ансан. Школярі прямували на курортний острів Чеджу з порту Інчхон на заході Південної Кореї.

Водолази повідомили, що в суботу бачили на судні три тіла, але не змогли їх витягти. 273 пасажири порома вважаються зниклими безвісти, 29 були визнані загиблими.

Близько 174 пасажирів вдалося врятувати.

Рятувальні роботи тривають вже четвертий день, але чиновники кажуть, що погана видимість і сильна течія дуже ускладнюють роботу.

Капітана звинувачують зокрема у недбалому виконанні службових обов'язків і порушенні морського права.

Слідчі з'ясовують, чому судно здійснило різкий поворот перед тим, як почало хилитися на бік, і чи міг би вчасний наказ про евакуацію врятувати життя людей.

На відеокадрах з корабля видно, що члени екіпажу давали пасажирам розпорядження за лишатися на борт навіть коли він різко нахилився.

Пором перекинувся і затонув протягом двох годин.