Сепаратиcти Слов'янська не відпускають спостерігачів ОБСЄ

Слов'янськ Копирайт изображения AP

Проросійські бійці у Слов'янську поки що не мають наміру відпускати іноземних військових спостерігачів, оскільки вважають їх "шпигунами".

Про це заявив у суботу на брифінгу представник місцевого ополчення, повідомляє агенція "РИА Новости".

"У них виявлені військові карти Слов'янська з зазначеними блокпостами, патрони, військові жетони", - повідомив представник ополчення.

Увечері в п'ятницю самопроголошений "народний мер" Слов'янська В'ячеслав Пономарьов визнав, що його бійці "затримали" групу спостерігачів країн ОБСЄ.

За даними міноборони Німеччини, у складі неозброєною місії, затриманої в Слов'янську, - троє військових спостерігачів з Німеччини, один німецький військовий перекладач і четверо військових спостерігачів з Данії, Чехії, Польщі та Швеції.

Ця група спостерігачів працює в Україну вже понад місяць і згідно з Віденським документом ОБСЄ вивчає ситуацію з безпекою в регіонах країни.

Захопили автобус

Інформація про те, що біля Слов'янська були захоплені міжнародні спостерігачі зявилася у п'ятницю.

Міністерство внутрішніх справ України повідомило, що проросійські активісти захопили автобус із представниками ОБСЄ.

"В п'ятницю близько 12 години на в’їзді до Слов'янська з боку Краматорська невідомі особи зупинили автобус із 13-ма пасажирами. Серед них знаходилися 7 представників ОБСЄ, 5 представників Збройних Сил України та водій транспортного засобу".

Згодом ОБСЄ повідомила, що у Слов'янську була затримана не основна місія організації, а військова верифікаційна місія, яка "прибула на запрошення влади України відповідно до віденських домовленостей 2011 року".

"Ця група оцінює військову складову ситуації в Україні", - кажуть в ОБСЄ.

У МВС України напередодні повідомили, що переговори з представниками проросійських сил тривають, але бійці поки що не відпускають заручників, "мотивуючи це необхідністю спілкування з компетентними органами Російської Федерації".