КНДР проводить військові маневри з бойовими снарядами

Кім Чен Ин Копирайт изображения AFP
Image caption Лідер КНДР Кім Чен Ин загострює антиамериканську риторику і критику Сеула

Північна Корея почала бойові навчання з артилерійськими стрільбами поблизу спірного морського кордону з Південною Кореєю у Жовтому морі, повідомляють офіційні південнокорейські джерела.

Подібні навчання проходять вже вдруге цього місяця. Минулого разу між військовими обох країн спалахнула перестрілка.

Напередодні керівництво КНДР повідомило владу Південної Кореї про намір провести навчання з бойовою стрільбою поблизу кордону двох держав. За словами представника міністерства оборони країни, південнокорейські військові були приведені в повну бойову готовність.

Навчання розпочалися о 1400 за місцевим часом (0500 за Гринвічем), повідомило агентство Reuters iз посиланням на південнокорейських військових. Жоден снаряд не впав на територію Південної Кореї.

Наприкінці березня Північна Корея провела аналогічні навчання. Тоді Корейська народна армія випустила більше 500 снарядів поблизу спірного морського кордону - Північної обмежувальної лінії. На південь від неї у воду впали більше 100 снарядів, що стало приводом для відповідних дій з боку Південної Кореї.

Спірна територія

Копирайт изображения AFP
Image caption Бойові навчання викликали побоювання близькості четвертого вже ядерного випробування КНДР

Територія, на якій проходять бойові навчання в Жовтому морі, давно вже стала яблуком розбрату між двома країнами. Північна обмежувальна лінія, яка де-факто була встановлена ООН після Корейської війни 1950-1953 років, є продовженням сухопутного кордону між двома Кореями. Але КНДР ніколи не визнавала Північної обмежувальної лінії.

Подібні інциденти на кордоні двох країн спалахують регулярно.

Цього року біля берегів острова Пеннендо, який перебуває під контролем Сеула, затонув південнокорейський військовий корабель, загинули 46 осіб. Влада Південної Кореї заявила тоді, що Пхеньян потопив корабель, однак КНДР заперечує свою причетність до інциденту.

У листопаді 2010 року Північна Корея обстріляла південнокорейську територію артилерійськими снарядами, частина з яких впали на острові Епхендо. В результаті загинули двоє мирних жителів і двоє військовослужбовців.

Можливість ядерного випробування

Свіжі супутникові зйомки свідчать, що КНДР готується до проведення ядерного випробування.

Південнокорейські військові кажуть, що останнім часом вони помічають посилення активності близько північнокорейського ядерного полігону Пунгері.

Якщо нове ядерне випробування відбудеться, воно буде вже четвертим. Попередні випробування КНДР провела в 2006, 2009 і 2013 роках.

Резолюція Ради Безпеки ООН, прийнята в жовтні 2006 року після першого ядерного випробування в КНДР, забороняє країні проводити ядерні та ракетні випробування.

Сьогоднішні навчання проходять на тлі посилення напруженості між двома Кореями.

Минулого тижня президент США відвідав Південну Корею, чим викликав гнів керівництва КНДР.

В офіційній заяві в понеділок влада КНДР піддала гострій критиці президента Південної Кореї Пак Кин Хе, назвавши її "ганебною повією", яка у всьому догоджає своєму "сутенеру Обамі".

Південна Корея назвала коментарі Пхеньяна "брудом".