У Нігерії вимагають знайти сотні викрадених школярок

Протест у Нігерії Копирайт изображения AP
Image caption У вівторок розгнівані родичі школярок уже пікетували парламент Нігерії

У Нігерії демонстранти планують пройти маршем столицею країни, Абуджею, з вимогою звільнити понад 200 школярок, яких два тижні тому викрали бойовики.

Вони організовують ходу до Національних Зборів, щоб там вимагати від уряду активніших дій. Мітингарі кажуть, що уряд не докладає достатніх зусиль для звільнення дівчат.

У викраденні школярок прямо зі школи у місті Чибок, штат Борно, звинувачують ісламістське угруповання "Боко харам".

Однак у "Боко харам" поки що ніяк не відреагували на ці закиди.

Цю секту, чия назва місцевою мовою гауса означає "західна освіта заборонена", підозрюють у вбивстві 1500 людей під час нападів лише цього року.

"Марш мільйонів жінок"

Організація "Жінки за мир і справедливість" закликає провести в середу "протестний марш мільйонів жінок" з вимогою докласти більше зусиль для звільнення дівчат.

Батьки кажуть, що уряд недостатньо активно шукає викрадених дітей, точна кількість яких – предмет суперечок. Це ще більше розпалює гнів місцевого населення.

Організатор ходи, Хадіза Бала Усман, розповіла ВВС, що жінки хочуть знати, чому в солдатів, які шукають зниклих, таке погане обладнання.

Вона застерегла, що через ці викрадення багато батьків можуть не захотіти віддавати своїх доньок до школи - при тому, що в цій місцевості дівчата й без того рідко отримують освіту.

Сарута, жителька Чибока, розповіла ВВС, що місцева громада відчайдушно просить допомоги.

"Ми хочемо лише, щоб уряд допоміг нам, хочемо, щоб весь світ почув і допоміг нам", - сказала вона, розплакавшись.

У вівторок місцеві чиновники сказали, що деяких дівчат могли вивезти до сусідніх штатів, де їх, ймовірно, змушують виходити заміж за бойовиків.

Пан Біртус, лідер громади в Чибоку, сказав, що 43 дівчатам вдалося втекти, а 230 досі перебувають у полоні.

Школярок, більшість яких віком 16-18 років, викрали, коли вони прийшли до школи складати підсумковий річний іспит.

У травні 2013 року лідер "Боко харам" Абубакар Шекау вперше пригрозив, що бойовики викрадатимуть жінок і дівчат.

Ця організація дотримується древніх ісламських вірувань, за якими полонені під час війни жінки вважаються рабами, з якими їхні "господарі" можуть займатися сексом, повідомляють кореспонденти.