В Слов'янську звільнили військових експертів ОБСЄ

Копирайт изображения AP

Сімох військових спостерігачів ОБСЄ, яких захопили на сході України проросійські активісти, звільнили в суботу вранці.

"Звільнили всіх 12 осіб, які у мене в списку", - сказав представник російського президента Володимир Лукін, який перебуває на Донеччині. Таким чином, окрім спостерігачів, сепаратисти звільнили співробітників СБУ України, які супроводжували місію ОБСЄ.

Пан Лукін напередодні прилетів на схід України за вказівкою Володимира Путіна, щоб провести переговори про звільнення затриманих спостерігачів.

Раніше в суботу самопроголошений "народний мер" Слов'янська В'ячеслав Пономарьов заявив, що готовий звільнити захоплених іноземців "у зв'язку з небезпечною ситуацією в місті".

"Ось вони зараз все у мене сидять, я з ними розмовляю, збираюся їх звільнити, - сказав пан Пономарьов агентству "Інтерфакс". - Вони мої гості, я не хочу , щоб вони постраждали".

Кілька машин ОБСЄ привезли їх у Донецьк.

Підозра у шпигунстві

Цього тижня канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала російського президента Володимира Путіна "використовувати весь свій вплив", щоб вирішити ситуацію зі спостерігачами, серед яких було четверо німецьких громадян.

25 квітня вісьмох експертів ОБСЄ та п'ятьох працівників СБУ, які їх супроводжували, затримали сепаратисти біля Слов'янська за підозрою у шпигунстві.

До складу групи з восьми осіб увійшли чотири представники Німеччини і по одному зі Швеції, Польщі, Данії та Чехії. Пізніше шведа звільнили.

Ці спостерігачі з країн-членів ОБСЄ працювали в Україні на запрошення влади в Києві. Вони не були частиною місії ОБСЄ, присутність якої в Україні була погоджена із Росією.

У Слов'янську минулої неділю пройшла прес-конференція за участі міжнародних військових спостерігачів, яких сепаратисти у п'ятницю захопили на Донбасі.

Самопроголошений мер Слов'янська В'ячеслав Пономарьов раніше назвав захоплених "військовополоненими".

Новини на цю ж тему