ЦВК: за посаду президента України побореться 21 кандидат

Юлія Тимошенко програла вибори 2010 року і тепер сподівається на перемогу Копирайт изображения AP
Image caption Юлыя Тимошенко програла вибори 2010 року і тепер сподівається на перемогу

Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію кандидатами в президенти України депутата Верховної Ради (фракція ПР) Олега Царьова й колишнього міністра соціальної політики Наталії Королевської.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні ЦВК в п'ятницю одностайно 15 голосами членів ЦВК.

Таким чином, комісія задовольнила заяви Царьова й Королевської про зняття їхніх кандидатур з балотування, які вони написали 1 травня.

Комісія також зобов'язала їх повернути свідоцтва кандидатів у президенти, уповноважених представників із правом дорадчого голосу в ЦВК й довірчих осіб.

Їм також буде повернута грошова застава, необхідна для реєстрації, у сумі 2,5 млн гривень.

Рішення ЦВК про зняття 2 кандидатів з реєстрації буде розміщено на офіційному сайті комісії й опубліковано в газетах "Урядовий кур'єр" і "Голос України".

Після скасування реєстрації Царьова й Королевської у виборах буде брати участь 21 кандидат.

Причини

Пан Царьов заявляв, що знімає свою кандидатуру і пояснює таке рішення відмовою йому у національних теледебатах і позбавлення можливості "донести голос південного сходу" до жителів решти України.

Раніше генеральна прокуратура повідомила, що кваліфікує дії Олега Царьова як посягання на територіальну цілісність та недоторканність України.

"Така реакція прокуратури пов'язана з публічними виступами Царьова під час масових заходів, а також у засобах масової інформації, у яких він закликав до роз'єднання країни, посягав на територіальну цілісність держави та висловлював сепаратистські наміри", - сказано в повідомленні генпрокуратури.

Виконувач обов'язків генпрокура Олег Махніцький каже, що зараз ведеться "досудове розслідування, у ході якого буде встановлений ступінь відповідальності політика за поширення сепаратистських ідей".

Самовисуванець Наталія Королевська, яка була міністром соціальної політики в уряді Миколи Азарова, каже, що відмовилась балотуватись у президенти для "посилення боротьби за соціальний захист українців".

"Я знімаю свою кандидатуру з виборів президента. Я це роблю тому, що ці вибори розколюють країну. А я - за єдину Україну. Я - за мир у нашій країні. Ці вибори кандидати проводять для себе, а не для того, щоб вирішувати проблеми людей. Так бути не повинно. Тому я звертаюся до всіх політиків - не розпалюйте ворожнечу, не грайтеся у війну. Зараз вже не до політичних технологій. Ви загралися. А людям вже не до жартів", - пояснила свій крок пані Королевська.

Вибори пройдуть у два тури - 25 травня і 15 червня - якщо в першому раунді, ніхто не здобуде понад 50%.

Фаворитом наразі вважають бізнесмена Петра Порошенка, у якого, згідно із останніми опитуваннями, значний відрив від його найближчого суперника - екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Новини на цю ж тему