У День Перемоги в Севастополі чекають на Путіна

Володимир Путін Копирайт изображения Reuters
Image caption Володимир Путін спочатку візьме участь у параді на Червоній площі

У День Перемоги, 9 травня, у Севастополі очікують появу президента Росії Володимира Путіна.

Планується, що після параду Перемоги у Москві він прилетить до Криму на захоплений у березні російськими спецпризначенцями військовий аеродром "Бельбек", щоб прийняти у Севастополі парад кораблів Чорноморського флоту та повітряний парад російської авіації, повідомляє з Криму кореспондент ВВС Україна.

У сухопутній частині параду, присвяченого 70-річчу визволення Севастополя від нацистів та 69-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, братимуть участь майже півтори тисячі російських військовослужбовців та понад 40 одиниць військової техніки.

Вперше за останні два десятиліття парад Перемоги у Севастополі відбудеться без участі українських військових.

Бомбардувальники і винищувачі

Напередодні дня Перемоги близько 40 бойових літаків, а також вертольоти армійської авіації було перебазовано з території Російської Федерації до Кримського півострову.

Літаки перебувають на військовому аеродромі "Гвардійське" Чорноморського флоту РФ та на колишніх українських аеродромах, захоплених російськими військами.

Серед бойових літаків Росії в Криму - стратегічні бомбардувальники Ту-160, Ту-95, Ту-22, штурмовики Су-25, винищувачі МіГ-29 та Су-27, військово-транспортні літаки, пілотажні групи "Стрижи" та "Русские витязи".

Протягом кількох днів російські льотчики демонстрували свої бойові можливості у небі над Кримом та Чорним морем, у безпосередній близькості від кордонів України.

За офіційною інформацією командування Чорноморського флоту Росії, це була репетиція повітряного параду, який севастопольці зможуть побачити після обіду 9 травня.

Зранку ці літаки братимуть участь у військовому параді в Москві, а потім повернуться до Криму.

Деякі військові експерти не виключають, що цю повітряну армаду можуть застосувати проти України у разі загострення на Сході чи Півдні.

Тим часом у Севастопольській бухті вже вишикувані кораблі Чорноморського флоту Російської Федерації, серед яких ракетний крейсер "Москва".

За роки незалежності України паради 9 травня у Севастополі проводились спільно, а у Севастопольській бухті в одному строю стояли українські та російські бойові кораблі.

Також спільно святкували і День флоту, подивитися на який приїжджали десятки тисяч українців та росіян.

Після анексії Криму частину кораблів Військово-морських сил Росія повернула Україні, деякі відправила на утилізацію, а решта очікує своєї долі.