Користувачі Google отримали "право на забуття"

Копирайт изображения Reuters

Суд Європейського Союзу, провідна судова інстанція Європи, підтримав пропозиції про право користувачів "бути забутими" в інтернеті і заявив, що Google має відредагувати результати деяких пошуків у відповідності до побажань користувачів.

Згідно з постановою Європейського суду, інтернет-компанії повинні знищувати лінки на застарілу чи недостовірну інформацію.

Суд розглядав позов іспанця, який скаржився на те, що подальше існування в пошуку Google оголошення про аукціон його помешкання, відібраного банком за несплату боргу, порушувало його право на приватне життя.

Google заявляв раніше, що вимога знищувати дані рівнозначна цензурі.

"Тепер нам потрібен час, щоби проаналізувати наслідки цього рішення", - сказав речник компанії.

'Неадекватність'

Пошуковик стверджує, що не має контролю над інформацією, а лише пропонує посилання на дані, що містяться у відкритому доступі в інтернеті.

Комісар ЄС з питань правосуддя Вівіан Редінг привітала рішення Європейського суду, назвавши його перемогою "справи захисту особистих даних європейців".

"Постанова суду підтверджує потребу перенести нинішні правила захисту даних з "цифрової кам'яної доби" в сучасний комп'ютерний світ", - написала пані Редінг на своїй сторінці у Facebook.

У 2012 році Європейська комісія запропонувала нове законодавство, яке б дало користувачам "право бути забутими".

Законодавство вимагає від пошукових ресурсів відредагувати параметри пошуку в такий спосіб, щоб вони відповідали європейській директиві щодо захисту особистих даних.

Право бути забутим?

  1. У 2012 Європейська комісія оприлюднила плани ухвалити загальноєвропейське законодавство про "право бути забутим", яке б дало користувачам можливість звертатися до інтернет компаній з проханням знищити якусь інформацію про них у мережі.
  2. Всі онлайн-ресурси будуть зобов'язані виконати нові норми, за умови, що не мають "законних" приводів цього не робити
  3. Ці плани є частиною широкомасштабного перегляду Директиви про захист даних 1995 року
  4. Британське міністерство юстиції прагне права не виконувати норм цього закону, стверджуючи, що він "порушує нереалістичні і несправедливі очікування"
  5. Деякі технологічні компанії висловили стурбованість сферою впливу законодавства

У своєму рішенні базований у Люксембургу суд заявив, що люди мають право просити видалити інформацію в мережі, якщо вона "неправильна, неактуальна чи застаріла".

Суд розглядав скаргу громадянина Іспанії Маріо Костехи Гонсалеса, який нарікав на те, що пошук його імені в Google давав вихід на газетну статтю 16-річної давності про продаж за борги його житла.

За словами іспанця, це питання вже давно вирішене, а подальше існування статті в пошуковиках псує його репутацію.

Ця справа - одна з багатьох десятків подібних в Іспанії, де позивачі вимагають від Google видалити їхні дані з результатів пошуків.