Судан: жінку засудили до страти за відмову від ісламу

Копирайт изображения BBC World Service

Суд в Судані засудив вагітну жінку до повішення за віровідступництво після того, як вона перейшла з ісламу в християнство.

"Ми дали вам три дні на каяття, але ви наполягаєте на своєму рішенні не повертатися до ісламу. Я вас засуджую до повішення", - заявив суддя обвинуваченій на ім'я Меріам Ехья Ібаргім Ішаг.

Західні посольства та правозахисні організації закликають Судан поважати права жінки на свободу віросповідання і звільнити її.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що вирок не буде виконано до закінчення двох років з дня народження її дитини.

Суддя також засудив жінку до 100 ударів батогом за перелюб, оскільки її шлюб з християнином не визнається законом.

У Судані, де більшість населення сповідує іслам, діють суворі закони шаріату.

Виросла в християнській сім'ї

До винесення вироку ісламський імам протягом півгодини говорив з обвинуваченою в залі суду, де її посадили у клітку.

Суддя звертався до обвинуваченої за її мусульманським ім'ям - Адраф Хаді Мохаммед Абдулла.

Після цього жінка заявила судді: "Я християнка і ніколи не вчиняла віровідступництва".

Організація Amnesty International заявила, що Меріам Ехья Ібаргім Ішаг знаходиться на дев'ятому місяці вагітності і повинна бути негайно звільнена.

"Amnesty International вважає Меріам в'язнем совісті, засудженою виключно за її релігійні переконання, і вона повинна бути звільнена негайно і без жодних умов", - заявив співробітник відділення організації в Судані Манар Ідрісс.

Меріам, за інформацією правозахисників, виросла в християнській сім'ї і була вихована матір'ю-християнкою, оскільки її батько-мусульманин пішов з сім'ї.

Вона була заарештована і звинувачена у перелюбі в серпні 2013 року, а в лютому цього року суд додав звинувачення в боговідступництві, коли вона заявила, що є християнкою, а не мусульманкою.