Поліція в Бразилії розігнала протести проти ЧС-2014

До початку Чемпіонату світу залишилось менше місяця Копирайт изображения BBC Brasil
Image caption До початку Чемпіонату світу залишилось менше місяця

Поліція у Бразилії застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати тисячі демонстрантів у Сан-Паулу та Ріо-де-Жанейро, які зібрались на знак протесту проти витрат на Чемпіонат світу з футболу.

Деякі протестувальники кидали у спецназівців каміння, інші - палили шини та блокували дороги.

Демонстранти вимагають збільшення видатків на соціальні потреби та забезпечення житлом. Вони незадоволені тим, що на проведення футбольного чемпіонату витрачено мільярди доларів.

Це вже не перша акція протесту проти витрат на ЧС, але цього разу вони охопили десятки міст по цілій країні, в тому числі у столиці - Бразиліі.

Крім того, страйкують учителі, держслужбовці, працівники служб транспорту та прибиральники вулиць.

Чемпіонат світу пройде в Бразилії з 12 червня по 13 липня 2014 року. Фінал відбудеться у Ріо, і саме тут протестні настрої є найбільшими.

Організатори протестів попереджають, що з наближенням ЧС акції будуть ставати більш численними і проходити частіше.

У червні минулого року понад мільйон людей вийшли на вулиці на знак протесту проти поганої роботи громадського сектору, корупції та вартості футбольного турніру.

Бразилія готова?

На думку багатьох бразильців, на даному етапі країна не може собі дозволити приймати у себе такий масштабний турнір.

Як передає з Сан-Паулу кореспондент ВВС Гарі Даффі, уряд стурбований масовими заворушеннями і готується до того, що під час чемпіонату доведеться вирішувати чимало питань, пов'язаних із забезпеченням громадського порядку.

Копирайт изображения AFP
Image caption Поліція була змушена втрутитись

У той сам час влада Бразилії намагаються показати, що ці протести не мають жодного відношення до Чемпіонату світу.

"Робітники просто висувають свої цілком конкретні вимоги . Але я не бачу зв'язку з чемпіонатом", - заявив міністр спорту Бразилії Алдо Ребело.

"Не варто панікувати, особливо напередодні великого напливу людей - на чемпіонат з'їдуться три мільйони бразильців і 600 тисяч уболівальників з цілого світу", - додав міністр.

Як каже кореспондент ВВС, чемпіонат світу та заплановані на цей рік президентські вибори розглядаються деякими соціальними групами як гарна нагода чинити тиск на уряд.