CША звинуватили китайців у хакерстві

Уряд США звинуватив п'ятьох офіцерів китайського війська у хакерських атаках на приватні американські компанії з метою отримати конкурентні переваги. Це перша подібна справа про кібернетичний шпіонаж.
Генеральний прокурор США Ерик Холдер сказав, що порушення кібербезпеки з боку китайських військових були значні і вимагають "рішучої відсічі".
За словами американських прокурорів, китайські офіцери викрадали торговельні таємниці і службові документи у п'яти приватних компаній та однієї профспілки.
У минулому Китай заперечував причетність до хакерських атак у США і заявляв, що проти нього також здійснюютьтся хакерські атаки.
Потенційні нові жертви
Пан Холдер заявив у понеділок у Вашингтоні, що звинувачення у хакерстві, висунуті громадянам Китаю, є першими звинуваченнями проти "відомих державних служб, яким закидають проникнення в комерційні структури США кібернетичними засобами".
Серед компаній, названих генеральним прокурором США, такі велетні промисловості як Westinghouse Electric, US Steel, Alcoa Inc, Allegheny Technologies, SolarWorld, а також - профспілка американських сталеварів.
"Хакерські атаки, про які йде мова, як виглядає, були здійснені лише з однією метою - створити переваги державним компаніям і іншим китайським інтересам за рахунок підприємств тут, у США", - сказав Ерік Холдер.
В офіційному обвинуваченні, поданому в західному окрузі Пенсильванія, що є осередком сталеливарної промисловості США, американський уряд назвав винуватцями хакерських атак офіцерів Китайської народно-визвольної армії Вань Доня, Сань Кайланя, Веня Сіньця, Уаня Дженцю і Ґу Уньсі. Всі вони служать у підрозділі 61398.
За словами представників ФБР, хакерські атаки, скоєні протягом 2006-2014 рр., завдали значних збитків американським компаніям, а кількість потенційних жертв, імовірно, зросте.
Генеральний прокурор Холдер додав, що уряд США рішуче засуджує економічний шпіонаж як торговельний прийом.
Джон Карлін, голова підрозділу національної безпеки департаменту юстиції, заявив: "Ми вперше показуємо обличчя і називаємо імена людей, які ховаються за клавіатурою у Шанхаї, за допомогою якої обкрадають американські фірми".
"Тоді як чоловіки і жінки на наших американських підприємствах невтомно працюють над новаторськими і творчими стратегіями конкуренції в умовах сучасного глобального ринку, співробітники підрозділу 61398 витрачають свої робочі дні в Шанхаї на те, щоби красти плоди нашої праці", - додав пан Карлін.
Він навів приклад компанії SolarWorld, яка швидкими темпами втрачає частку ринку під натиском дешевшої продукції китайських виробників у той час, як хакери викрадають у компанії документи про стратегію ціноутворення.
У березні міністр оборони США Чак Хейгель сказав, що Пентагон планує втричі збільшити обороноздатність у сфері кібербезпеки, щоби захистити країну від інтернет-атак.
Президент США назвав кібератаки реальною загрозою безпеці та економіці США.