Генерал Кульчицький був адекватним командиром - журналіст Бабченко

Гелікоптер Копирайт изображения Arkadiy Babchenko
Image caption Аркадій Бабченко каже, що гелікоптер літав без зброї

Аркадій Бабченко - російський військовий журналіст, який вже тривалий час перебуває на Донбасі поруч із українськими військовослужбовцями.

Сепаратисти на Донбасі вважають його ворогом, що виступає "за хунту". У Росії його пропонують позбавити громадянства, депутати Держдуми влаштовували мітинги проти журналіста, звинувачуючи його у лібералізмі. Також лунають заклики "ліквідувати" пана Бабченка.

В інтерв'ю ВВС Україна він розповів, що зараз перебуває у районі Слов'янська. Незадовго до розмови він виклав у себе на Facebook фото збитого у четвер гелікоптера українських військових, яке він зробив раніше, написавши: "Вертушку, на яку мене жодного разу так і не взяли, збили".

Внаслідок атаки загинули 12 військових. Серед них був генерал Сергій Кульчицький.

Аркадій Бабченко: Я знаю про обставини підбиття гелікоптера у загальних рисах. Як і всі, вони прилетіли на Карачун (Гора неподалік Слов'янська. - Ред.), розвантажилися, взяли звідти групу людей, у яких відбувалася ротація - їх везли на відпочинок. І після зльоту їх підбили.

ВВС Україна: Ви спілкувалися раніше з кимось із загиблих?

Аркадій Бабченко: Так, я спілкувався з льотчиками, з генералом Кульчицьким також. Льотчики були дуже хорошими хлопцями - такими... ввічливими, коректними, доброзичливими. Загалом у мене залишилися дуже хороші враження від спілкування з ними.

Генерал Кульчицький був дуже адекватною людиною. Також дуже відкритим і доступним. Дуже хороший командир - їздив та літав до блокпостів, де стоять його солдати. Сам особисто привозив їм воду, їжу. Дивився, перевіряв усе. На мій погляд, він був одним із найадекватніших командирів.

ВВС Україна: Якою зараз є ситуація у районі, де ви перебуваєте?

Аркадій Бабченко: Є інформація, що зараз на одному з блокпостів триває бій. Точніше, не бій, а обстріл.

Копирайт изображения Arkadiy Babchenko
Image caption Аркадій Бабченко розповів, що українських вояків тепер обстрілюють навіть вдень
Копирайт изображения Arkadiy Babchenko
Image caption Блокпости не дозволяють вільно пересуватися бійцям ДНР

ВВС Україна: Наскільки часто відбуваються такі бої?

Аркадій Бабченко: Взагалі, часто останнім часом. Останні декілька днів вже й вдень починаються бої, перестрілки. Раніше це відбувалося лише вночі. Хоча останні дві два, мабуть, було відносно тихо. Зараз я ще до блокпостів не доїхав, але, наскільки розумію, починають знову пострілювати.

ВВС Україна: Чи отримуєте ви погрози на свою адресу?

Аркадій Бабченко: Мені погрожують щогодини, напевно. Постійно. Мені і пишуть, і телефоном погрожують, по-всякому. Пишуть "сподіваюся, що тебе скоро "грохнуть", "до Росії не повертайся" і тому подібне.

ВВС Україна: Як ви оцінюєте ту частину антитерористичної операції, яку бачили?

Аркадій Бабченко: Армія стоїть на блокпостах. Блокпости вони контролюють і не дають силам "Донецької народної республіки" вільно пересуватися. Але, при цьому, як такої активної фази АТО зараз немає.

Копирайт изображения Arkadiy Babchenko
Image caption Аркадій Бабченко: "У броніку спати нехай і не зручно, але зате тепло"

ВВС Україна: Який настрій у військових, з якими ви спілкуєтеся?

Аркадій Бабченко: Нормальний, хороший настрій. Ніякого дезертирства чи розмов про те, що потрібно все припиняти, нічого такого немає. Люди у нормальному бойовому настрої, готові воювати, і з моральним духом жодних проблем немає.

ВВС Україна: Яка ситуація із забезпеченням солдатів, чи вистачає їжі?

Аркадій Бабченко: Забезпечують. Тут багато добровольців, волонтерів. "Армія SOS" - група така є у Facebook, от вони постійно привозять гуманітарну допомогу. Як з армійським забезпеченням - я не знаю.

Інтерв'ю записав Роман Лебедь.