Міліція розігнала протест на мосту в Миколаєві

Солдати Копирайт изображения AFP

Міст міжнародного значення через річку Південний Буг, розташований на трасі Відень-Будапешт-Одеса-Мелітополь-Ростов-на-Дону, в ніч на 27 липня знову блокували жінки, які вимагали вивести з оточення десантників із зони АТО.

В неділю правоохоронці застосували фізичну силу для відновлення руху через міст.

Незважаючи на обіцянки від імені президента Порошенка, які озвучив губернатор Микола Романчук, створити коридор для виводу десантників 79 аеромобільної бригади з оточення в зоні АТО, нічого не змінилось, стверджували жінки.

За їхніми словами, про це свідчили самі солдати у телефонних розмовах зі своїми дружинами та матерями, які стояли в пікеті на Варварівському мосту.

Зокрема бійці стверджували, що їх обстрілюють не лише сепаратисти, а й російська армія: техніка переходить через кордон і веде вогонь з тилу.

Знову з обох боків мосту виникли великі пробки. Перестали ходити маршрутки. Виникали сутички міх жінками та водіями.

Дехто з жінок почав закликати солдат переходити через кордон в Росію, говорячи, що краще "бути живим зрадником, аніж мертвим патріотом".

На місці інциденту стали з’являтись люди, яких раніше бачили на сепаратистських мітингах в центрі Миколаєва, під пам’ятником героям Ольшанцям.

За твердженнями мешканців прилеглих будинків, на відміну від попередньої ночі протесту, жінками міг хтось керувати на відстані, бо вони періодично відходили й "отримували вказівки по телефону". Мешканці побоюються, що таким чином хтось хоче дестабілізувати обстановку в Миколаєві.

Протестувальники оплесками зустріли новину, що в Запоріжжі також перекрили трасу на знак протесту.

В неділю вранці на місце пригоди прибув начальник УМВС в Миколаївській області Артур Мєріков. Опівдні він дав команду відтіснити протестувальниць. Міліція взяла їх в кільце та відвела з дороги.

Жінки обурювались, жбурляли під машини пляшки. Найактивніших міліціонери помістили в автозаки.

Як повідомив виконувач обов’язків начальника обласного Управління охорони громадського порядку Віктор Ковальчук, приблизно в 13.30 рух по Варварівському мосту було поновлено.

Протестуючі знаходяться на узбіччі, їм радять їхати з вимогами до Києва.

Новини на цю ж тему