Експерти відклали поїздку на місце катастрофи МН17

Слідство Копирайт изображения Reuters
Image caption Розслідуванню на місці катастрофи стали на перешкоді бойові дії

Експерти з Нідерландів, які планували в неділю відвідати місце катастрофи малайзійського "Боїнга" на сході України, відмовилися від планів через стрілянину в тому районі, повідомив представник ОБСЄ.

Неозброєні судмедексперти з Нідерландів та Австралії планували продовжити пошуки останків пасажирів рейсу МН17, що зазнав катастрофи 17 липня у районі бойових дій.

Раніше Малайзія заявила про те, що домовилася з лідерами сепаратистів про доступ до місця катастрофи "Боїнга" міжнародного контингенту поліції.

Літак малайзійських авіаліній розбився 17 липня. Всі 298 людей на його борту загинули. За припущеннями, його збили проросійські сепаратисти.

Росія поширює іншу версію - про те, що пасажирський лайнер був збитий українськими військами. Україна категорично відкидає ці твердження.

'Неприйнятний ризик'

Слідчі з Нідерландів, які зараз перебувають у Донецьку, досі не можуть отримати доступ до місця катастрофи літака.

"Там точаться бої. Ми не можемо піти на такий ризик, - сказав Александр Хуг з Організації безпеки і співробітництва у Європі. - Становище з безпекою на шляху до місця і в самому тому місці є неприйнятною для нашої неозброєної місії спостерігачів".

В околицях місця падіння літака, що поблизу селища Грабове, в неділю повідомляли про артилерійські обстріли.

За словами кореспондента ВВС Тома Барриджа, який повідомляє зі сходу України, ополчення сепаратистів не пропустило на місце журналістів, а урядові війська ведуть бойові операції неподалік.

Влада Нідерландів повідомила, що ідентифіковано перших із 298 загиблих у катастрофі рейсу МН17, однак жодних подробиць у повідомленні не наведено.

Копирайт изображения AFP
Image caption На уламку літака квіти - фото 26 липня

Загалом до Нідерландів уже перевезено 227 трун з останками загиблих. Та країна, яка втратила в катастрофі 193 своїх громадян, очолює міжнародне розслідування обставин падіння "Боїнга".

Слідчі кажуть, що точне число вже знайдених людських останків буде визначене лише після завершення роботи паталогоанатомів.

Прем'єр-міністр Малайзії Наджиб Резак повідомив у неділю, що він домовився з лідером сепаратистів на сході України Олександром Бородаєм про те, щоб міжнародний поліцейський контингент міг прибути на місце падіння літака і "надати захист міжнародним експертам".

Копирайт изображения Reuters
Image caption Кортеж катафалків з трунами жертв катастрофи в Нідерландах

За словами прем'єр-міністра Австралії Тоні Ебботта, офіцери австралійської поліції також будуть відряджені до участі в місії колег з Нідерландів.

"Наше завдання - приїхати, зробити свою справу, і поїхати...Це ризикована місія, поза будь-якими сумнівами", - зазначив Тоні Ебботт.

США кажуть, що бойовики збили пасажирський літак російською ракетою СА-11"Бук", можливо, помилково.

Росія часто заперечує, що озброює українських повстанців, однак лідери повстанців роблять взаємозаперечні заяви про те, чи мають вони на озброєнні такі ракетні комплекси.

Тим часом Росія заявила, що сформувала власну групу експертів для розслідування катастрофи "Боїнга", повідомило агенція РІА Новини.

Комерційний директор Малайзійських авіаліній Хью Данліві закликав сформувати "єдиний орган, який би визначав, де нам можна літати".

У статті для видання Sunday Telegraph пан Данліві пише: "Ця трагедія навчила нас, що, незважаючи на виконання всіх вимог і рекомендацій урядових органів, небо над деякими територіями просто небезпечне".