У РФ хочуть заморозити накопичувальну частину пенсії

Уряд Росії розглядає питання про подовження на 2015 рік мораторію на перерахування пенсійних накопичень в недержавні пенсійні фонди. Таке рішення можуть ухвалити у вівторок на нараді міністрів у Горках.

Фактично йдеться про те, що держава другий рік поспіль "заморожує" накопичувальну частину пенсій.

Агенство "Інтерфакс" з посиланням на анонімне джерело в уряді Росії повідомило в понеділок, що російська влада готова взагалі відмовитися від накопичувальної пенсійної системи.

Суперечка в уряді

Пенсії в Росії, як і раніше, продовжують виплачувати належним чином, але йдеться саме про те, щоб завдяки заморожуванню перерахувань до НПФ вивільнити кошти для фінансування соціальних зобов'язань держави, з якими бюджет країни в нинішньому вигляді не справляється.

"Тема пенсійних накопичень буде обговорюватися в контексті вирішення проблеми бюджету. У поточному вигляді бюджет не сходиться, оскільки число держпрограм не зменшується. Є кілька варіантів: підвищувати податки, скорочувати витрати або вилучити пенсійні накопичення за 2015", - цитує РБК своє джерело в мінфіні.

Джерела ж "Інтерфаксу" і газети "Ведомости" в уряді наполягають на тому, що рішення вже ухвалене і схвалене президентом Путіним.

Протиріччя в інформації, що надходить з кабінету міністрів, напевно, пояснюється тим, що міністерство фінансів, з одного боку, та праці і соціального захисту, з іншого, мають протилежні точки зору з цього питання.

Фінансовий блок уряду наполягає на тому, що заморожування виплат НПФ позбавить економіку довгострокових інвестицій, вдвічі загальмує зростання ВВП, а в довгостроковій перспективі зробить неможливим збільшення пенсій.

Соціальні відомства ж стурбовані "дірами" в бюджеті, при тому що вдаватися до скорочення соціальних програм керівництво Росії зараз, мабуть, не готове.

Восени минулого року, коли накопичувальна частина пенсійної системи заморожувалася вперше, сторони займали ті ж позиції, і тоді перемогу здобув соціальний блок.

"Гроші пішли на Крим"

За розрахунками РБК, якщо рішення про вилучення пенсійних накопичень російських громадян за 2015 ухвалять, НПФ недоотримає близько 650 млрд рублів.

Торік таке рішення уряду збільшило бюджет близько на 550 млрд рублів, причому нещодавно міністр фінансів Росії Антон Силуанов зізнався, що відшкодовувати ці гроші недержавним пенсійним фондам ніхто не збирається.

"Джерел для повернення грошей немає. Ніхто не збирався ці гроші повертати, тому що ці гроші пішли на Крим, на антикризові заходи", - сказав міністр в кінці червня.

Тепер же в уряді заговорили про те, щоб взагалі скасувати накопичувальну пенсійну систему в цілому, "оскільки вона не довела свою ефективність", цитує "Інтерфакс" своє джерело.